» Щоденна праця під стукіт вагонних коліс
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 193
  • Автор: admin
  • Дата: 5-11-2015, 16:14
5-11-2015, 16:14

Щоденна праця під стукіт вагонних коліс

Праця на залізниці вимагає високої відповідальності і організованості, адже від цього залежить злагоджена робота всіх її ланок. Залізничники завжди відзначаються професійною майстерністю, самовідданістю, сумлінною працею, почуттям високого громадянського обов’язку. У колективах підприємств залізничного транспорту виросло і зараз працює багато справжніх майстрів своєї справи, які у свята й будні, вдень і вночі забезпечують чітке функціонування залізничних артерій. Серед них і Сергій Іванович Горбатенко - виконроб колійної колони №2 КМС-285.

- Професія залізничника завжди була в пошані,  - говорить Сергій Іванович. - Проте, коли вступав до Чернігівського залізничного училища після 8-го класу, я про це не думав. Поїзди, залізниця все видавалося  тоді таким масштабним, значимим. Манила романтика подорожей сталевими магістралями. І сьогодні понад 30 років потому жодного разу не пошкодував про свій вибір. У КМСі працюю майже з самого його заснування.  Тоді цього всього не було (мій співрозмовник вказує поглядом на базу, технічні потужності підприємства), від 3-го кілометра тільки частинка залізничного шляху була прокладена в бік Бахмача-Пасажирського і з’єднана з колією, що йде на Щорс. Тож брав участь у будівництві цехів. Прийшов працювати монтером колії,  згодом довірили посаду виконроба, яку обіймаю вже майже чверть століття. Якщо скласти разом, то в цілому за ці роки пішки пройшов шлях по коліях від Хутора-Михайлівського до Фастова і назад разів з п’ять. Коли працюєш на  кілометрі, то за день сходиш його вдовж і впоперек безліч разів, а якщо враховувати, що так із року в рік, то самі порахуйте скільки це буде. Маю знайомих всюди, з багатьма підтримую зв’язок. Куди не поїдеш потягом, глянув у вікно і пізнаєш кожен кущ, пам’ятаєш кожну місцину, знаєш, куди ведуть дороги, що пробігають за вікном.
Залізничник називає безліч міст і сіл в різних куточках нашої країни, де йому довелося побувати. Назви деяких добре знайомі, а інші чую вперше.
Довелося Сергію Горбатенку побувати і в Чорнобильській зоні відчуження, має посвідчення ліквідатора аварії на ЧАЕС II категорії. Згадує, як через рік після вибуху укладали колії по станції Неданчичі, що неподалік Чорнобиля. Це був перший виїзд новоствореного підприємства КМС-285. Працювали залізничники в 10 та 30-кілометрових зонах відчуження, доводилося наближатися і до самого реактора, укладали колії     через річку Прип’ять від мосту до четвертого енергоблоку. Будівля реактора височіла, і видавалося, що, простягнувши руку, можна доторкнутися до його стін. 
Звісно, робота не з легких, адже незважаючи ні на спеку, ні на холод,  укладають залізничники колії.
 – Хай хоч каміння з неба падає, а нам потрібно працювати, адже рух залізничного транспорту обмежено тільки на невеликий проміжок часу, в який потрібно вкластися, щоб забезпечити безперебійну роботу залізниці, - розповідає Сергій Горбатенко. - За півроку тільки цей тиждень ми на базі, а то весь час у роз’їздах. 
Звик Сергій Іванович до життя у вагоні під стукіт коліс. Для поліпшення умов, в яких доводиться працювати робітникам залізничних магістралей,  він  за власним проектом, взявши в допомогу тільки двох помічників,  сконструювали із старого вагону душову з паровою кімнатою на колесах. Оснащена душова всіма благами цивілізації, навіть, пральна машина там є.
- В люті  морози, чи коли ллє дощ,  можна попаритися, адже вийшовши зранку на колії, тільки ввечері працівники мають змогу відпочити. А людям потрібно ж якось зігрітись, тут і стає в нагоді парна кімната. Також її використовуємо і для того, щоб висушити випрані речі, - розповідає мій співрозмовник.
Згадує раціоналізатор, як звернувся до керівниц-тва зі своєю пропозицією, взявши на себе відповідальність за розпочату справу.  Тодішній  начальник КМС-285 Михайло Якович Гросман, який зарекомендував себе гарним керівником та управлінцем, що чудово розуміється в людях, без жодних вагань підтримав цю пропозицію. Що на Сергія Івановича можна покластися, знає також і теперішній керівник підприємства Ярослав Миколайович Сторубльов, адже свій трудовий шлях він розпочинав монтером колії у бригаді Горбатенка.  
За сумлінну працю на залізничному транспорті у 2010 році Сергій Іванович нагороджений знаком «Відмінник Південно-Західної залізниці».
Любов до сталевих магістралей Сергій Горбатенко передав і сину Ігорю, який також працює у КМС-285.  Трудиться він інженером технічного відділу по                підготовці кадрів. Першочергово батько допомагав сину освоїти ази професії.
– Життя є життя, не все можна вивчити по книгах, тому допомога і добра порада батька завжди стають мені в нагоді, - говорить Горбатенко молодший.
До речі, цьогорічна  осінь  виявилася щедрою на приємні події для цієї родини. Нещодавно відзначили півріччя внука і сина Назарчика, відбули  весілля молодшої дочки Сергія Івановича Оксани, а незабаром Сергій і Ольга Горбатенки відзначатимуть (нікелеву) річницю весілля. А ще - День залізничника, що святкуватимуть 4 листопада.
Тож вітаємо Сергія та Ігоря Горбатенків і всіх працівників залізничних магістралей Бахмаччини з наступаючим професійним святом та бажаємо міцного здоров’я, щастя, добра, благополуччя, невичерпного оптимізму, і  щоб на життєвих та професійних перехрестях в усьому і завжди для вас горіло зелене світло.

 

Наталія Корень.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^