» Обговорили державні реформи та проблеми району. Вручили почесні нагороди аграріям
Інформація до новини
  • Переглядів: 91
  • Автор: admin
  • Дата: 21-01-2019, 08:17
21-01-2019, 08:17

Обговорили державні реформи та проблеми району. Вручили почесні нагороди аграріям

14 січня у Бахмацькому районі з робочим візитом перебували голова Чернігівської обласної державної адміністрації Олександр Мисник та народний депутат України Валерій Давиденко. Свій робочий візит Валерій Давиденко розпочав із Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст.№5. Разом із головою районної державної адміністрації Тетяною Неділько та завідувачем сектору освіти райдержадміністрації Ларисою Журбою. Валерій Миколайович ознайомився зі станом освоєння субвенційних коштів, які були виділені за його сприяння на соціально­економічний розвиток окремих територій у сумі 400 тис.грн, а саме на капітальний ремонт 6 санвузлів Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст. №5.
Директор школи Ірина Оніщенко запросила почесних гостей побувати у затишних класах, пройтися шкільними коридорами. За словами директора Бахмацької ЗОШ І­ІІІст. №5 у навчальному закладі навчається 778 учнів. Трудовий колектив налічує 98 осіб, 70 з них – вчителі.
Валерій Давиденко зустрівся та поспілкувався із колективом школи, відповів на поставлені питання, вручив подарунки – ноутбук, багатофункціональний пристрій та солодощі.
Цього ж дня голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник та народний депутат України Валерій Давиденко провели зустріч з активом району, в якій брали участь голови територіальних громад, керівники сільськогосподарських підприємств району, підприємств, установ, організацій району, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації та районних служб.
У ході зустрічі обговорено низку актуальних питань із життєзабезпечення району, напрацьовано шляхи вирішення проблемних питань, окреслено перспективи розвитку.
Про основні здобутки Бахмацького району за підсумками 2018 року та перспективи розвитку в поточному році поінформувала голова райдержадміністрації Тетяна Неділько.
Вона зазначила, що провідною галуззю району є сільське господарство. На Бахмаччині вироблено кожну 13 тонну зерна, 3 тонну м’яса та 6 тонну молока в області, ­ і це результат щоденної праці не однієї тисячі людей. Тож за обсягом виробництва сільськогосподарської продукції на одну особу минулоріч Бахмаччина посіла першу сходинку серед районів області та другий рік поспіль стала переможцем трудового суперництва.
Значна увага приділяється підвищенню інвестиційної привабливості Бахмаччини. Так, у район з Державного бюджету надійшла рекордна сума коштів – майже 24 млн гривень. Інвестиційні кошти були спрямовані на соціально важливі об’єкти. Це, насамперед, 32 об’єкти соціальної сфери: 12 ­ в галузі освіти, 8 об’єктів житлового та комунального господарства, 4 – в галузі спорту, 4 об’єкти дорожньої інфраструктури, 3 – в галузі культури, 1 – в галузі охорони здоров’я.
Прикладом оперативного та ефективного використання субвенційних коштів та співпраці з місцевими бюджетами і суб’єктами господарювання району стала підготовка до проведення оздоровчої кампанії 2018 року. Зокрема, у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Мрія», що в літній період діє на базі Курінської ЗОШ І – ІІ ст., проведено значний обсяг будівельно­монтажних робіт, виконано заходи з протипожежної безпеки та лише за неповних два місяці побудовано санблок. Загалом, на реконструкцію об’єкту та оновлення матеріально­технічної бази було спрямовано майже 2 млн гривень.
Також одним із напрямів роботи з молоддю є залучення її до занять фізичною культурою і спортом, що в свою чергу потребує розбудови спортивної інфраструктури. Вдалося ефективно використати кошти в сумі майже 1,5 млн гривень на будівництво спортивного майданчика для міні­футболу зі штучним покриттям на базі Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст. № 5, а також віднайдено кошти з районного бюджету в сумі 82 тис. грн для його освітлення. Продовжується облаштування боксерської зали в одному з приміщень районного Будинку культури, яке, до речі, вже багато років не використовувалося і перебувало в занедбаному стані. Приємним передноворічним подарунком стало те, що надійшли субвенційні кошти для придбання спортивного обладнання та інвентарю.
Дбаючи про надання якісних освітніх послуг у сільській місцевості, за рахунок ефективного використання коштів освітньої субвенції придбано новий шкільний автобус, вартістю майже 2 млн гривень. На шляху до реалізації в районі концепції «Нова українська школа» в минулому році освоєно майже мільйон гривень, який надійшов з Державного бюджету. Відкрито інклюзивно­ресурсний центр, на придбання обладнання для якого використано 357 тис. грн коштів Державного бюджету, і який облаштовано відповідно до сучасних вимог.
Однією з пріоритетних у районі є медична галузь. Так, з різних джерел фінансування на покращання матеріально­технічної бази закладів охорони здоров’я району протягом останніх двох років використано майже 9 млн грн (це, перш за все, ремонтно­будівельні роботи, придбання медичного обладнання, апаратури тощо). Медичні заклади отримали 5 автомобілів.
Завершені роботи з ремонту частини четвертого поверху центральної районної лікарні під кардіологічне відділення. На завершальному етапі ­ реконструкція пологово­гінекологічного відділення Бахмацької центральної районної лікарні. У центрі уваги ­ залучення молодих кваліфікованих кадрів у медичну галузь, і як мотивація – забезпечення їх житлом.
Серед основних напрямків соціальної політики ­ надання соціальних послуг демобілізованим військовослужбовцям, які повернулися із зони, де триває Операція Об’єднаних Сил. Запроваджено постійні зустрічі з родинами загиблих захисників, надання їм щорічної грошової допомоги, продуктових наборів, сприяння у вирішенні проблемних питань, підтримка та реалізація патріотичних ініціатив.
Важливим є й системне забезпечення житлом військовослужбовців. Наразі, лише в минулому році за рахунок коштів районного та міського бюджетів придбали квартиру в новобудові та будинок у сільській місцевості, а також одній родині надали матеріальну допомогу для поліпшення житлових умов.
Особливу увагу приділяємо питанню забезпечення житлом дітей­сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, у 2018 році придбано квартиру та житловий будинок. Одним із проблемних питань в районі залишається робота відділень поштового зв’язку,­ зазначила очільниця району.
Детально про децентралізацію, реформи в системі освіти, охорони здоров’я під час зібрання активу району розповів голова обласної державної адміністрації Олександр Мисник.
­ Як би гарно не були виписані реформи, ніхто, окрім нас самих, не зможе їх втілити в життя. Важлива активність на всіх рівнях та в кожній галузі. Ще більш значимо ­ мати налагоджену комунікацію. Треба знати потреби своєї громади і відповідно до цього розставляти пріоритети, ­ зауважив Олександр Мисник. ­ Саме тому я маю за мету відвідати кожен район області, аби мати інформацію з місць.
Загалом зустріч пройшла конструктивно. Голова облдержадміністрації Олександр Мисник та народний депутат України Валерій Давиденко відповіли на всі поставлені питання.
Також почесні гості виконали приємну місію і вручили державні відзнаки: «Заслужений працівник сільського господарства України» Василю Булаху, директору сільськогосподарського підприємства «Авангард».
Грамоти Верховної Ради України ­ Володимиру Примаку, директору приватного сільськогосподарського підприємства «Зеленівське», та Олексію Деркачу, головному агроному СТОВ «Україна» с. Голінка.
Ім'я Василя Булаха добре відоме на Бахмаччині та за її межами. Він – ініціативний та досвідчений керівник, депутат районної ради.
­ Дбайливий господарник, мудрий керівник, добрий і щирий чоловік, приємний співрозмовник, людина свого слова, ­ саме так характеризують Василя Миколайовича ті, кому хоча б раз доводилося спілкуватися із ним. Саме завдяки його вмілому господарюванню ПСП «Авангард» є одним із найбільш економічно міцних та провідних господарств району. Обробляють тут майже 3 тис.га землі. Господарство багатогалузеве, тобто розвиваються тут як рослинницька, так і тваринницька галузі. Вирощують і зернові, і технічні культури, утримують ВРХ.
Василь Булах – щедрий меценат, займається волонтерською діяльністю. Він любить свій рідний край, тому намагається зробити якомога більше для його добробуту. Вкладає немало коштів у соціальний розвиток села Курінь, опікується він галузями освіти, культури та медицини, сільського господарства. Зокрема, постійно виділяє кошти на ремонти Курінського НВК, Курінської амбулаторії ЗПСМ, Свято­Миколаївської церкви, ремонт доріг.
Жодне свято чи урочиста подія у громаді не відбувається без фінансової підтримки благодійника.
Василь Миколайович постійно підтримує талановиту молодь, спортсменів. Вже стало доброю традицією, коли випускники­медалісти Курінського НВК отримують пам’ятні подарунки, не залишаються без фінансової допомоги і футболісти ФК «Курінь», клубу «Олімпік». А маленькі мешканці громади традиційно отримують новорічні подарунки.
Турбується керівник ПСП «Авангард» і про своїх пайовиків, надаючи різнопланову допомогу, вдячні йому, що і районку нашу їм передплачує. Звертаються до мецената за допомогою на лікування, видавництво книг – він завжди ставиться з розумінням до проблем і допомагає у їх вирішенні. Вдячні Василю Миколайовичу за постійну підтримку воїни­інтернаціоналісти та учасники АТО села Курінь. Крім усіх добрих справ, зроблених з душею для людей та їх добробуту, було виділено кошти для закупівлі медичного обладнання для науково­практичного медичного центру дитячої кардіології. Саме за визначну благодійну та громадську діяльність на благо України цьогоріч Василь Булах став лауреатом міжнародної Літературно­мистецької премії імені Пантелеймона Куліша.
Володимир Примак – не менш знаний та досвідчений аграрій, керівник, який знає як працювати так, щоб земля віддячувала гарними врожаями, а люди були вдячні за самовіддану та наполегливу працю. А ще він – депутат районної ради, мудрий та ідейний чоловік. Своєю працею робить чималий внесок у розвиток сільськогосподарської галузі району. За це Володимира Олександровича неодноразово нагороджено Грамотами та Дипломами різних рівнів.
Як і кожна людина, колись Володимир Примак стояв перед вибором професії. Мріяв знайти своє покликання, яке відповідало б його душі, інтересам, хотів працювати на землі. Нині керівник ПСП «Зеленівське» твердо впевнений, що зробив правильний вибір. Адже має в житті цікаву справу, роботу, на якій реалізовується як фахівець. А ще Володимир Олександрович багато років займається благодійною діяльністю. Його доброчинність сприяє поліпшенню матеріально­технічної бази закладів соціальної сфери, що діють у Бахмацькій та Біловежівській територіальних громадах.
Володимир Олександрович опікується і найменшими мешканцями, молоддю. Тому благодійну допомогу надав Бахмацькому ЗЗСО І­ІІІ ст. №2 для проведення гри «Джура», дитячому садку у с.Бахмачі­1, для святкування Дня молоді у Біловежівській громаді. Дитяча вистава Чернігівського обласного театру ляльок ім.О.П.Довженка, що проходила у Бахмацькому районному будинку культури, також відбулася за його сприяння. Завжди із розумінням керівник ставиться до людських проблем, допомагає фінансово, аби посприяти у їх вирішенні, це і матеріальна допомога на лікування, на відновлення житлового будинку, видавництво книги, до Дня людей похилого віку, пайовикам господарства на оранку городів, на передплату районної газети «Голос Присеймів’я». Постійно дбає про Біловежівський НВК.
Олексій Деркач ­ головний агроном Голінського відділення ТОВ "СП "Агродім". Свою трудову діяльність він розпочав, закінчивши Уманський сільськогосподарський інститут ім.Горького, у Вінницькій області, у 1989 році. Над обранням майбутньої професії довго не думав, знав твердо, що хоче стати агрономом як і старший брат. Ще тоді відчував, що його покликання– відповідати за землю. Нині робочий кабінет Олексія Васильовича – безкрайні поля, а робочий день починається на світанку, зі сходом сонця. Досвідчений агроном має 30­річний стаж роботи, 7 з яких він – головний агроном СТОВ «Україна». Сільськогосподарське підприємство обробляє 6 тис 700 га родючої землі.
Професія агронома складна, але дуже цікава. Олексій Деркач любить свою роботу, любить спостерігати в полі, як із маленького зернятка виростає рослина, яка потім приносить врожай.
­ Про таких як Олексій Васильович говорять: «Живе роботою». Достеменно головний агроном знає, на якому полі та що потрібно робити першочергово. Може годинами розповідати про технологію обробітку землі. Йому до тонкощів відомо все, що пов’язане з вирощуванням рослин. Знання і досвід, працьовитість і відповідальність, а ще небайдуже ставлення до людей – саме за це поважають головного агронома Олексія Деркача у колективі,– розповідає директор СТОВ «Україна» Олександр Кушніренко.
Тож щиро вітаємо нагороджених із вагомими відзнаками. Здоров’я вам, натхнення та подальших успіхів у праці.

Інна Мозгова.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Дорогій донечці , внучці, сестричці

Тані РУЛІ
на ювілей

Тобі 20! І це прекрасно! Хай буде в житті все безхмарно і ясно! Тобі 20. Цим сказано все, хай доля тобі тільки радість несе. Тобі 20! І юність розквітла. Дорога хай буде і чиста, і світла. Тобі 20! Ти повна надії. Хай збудуться всі твої мрії. Бажаємо здоров’я і щастя безмежного. Бар’єри в житті всі долати, коханою бути і вірно кохати. Хай ласка й тепло тебе зігрівають. І кожен твій день тільки успіх вінчає.
Твоя родина.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^