» Велична і свята, моя ти Україно!
Інформація до новини
  • Переглядів: 76
  • Автор: admin
  • Дата: 25-01-2019, 08:54
25-01-2019, 08:54

Велична і свята, моя ти Україно!

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно­Української Народної Республіки, який відбувся 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Возз’єднання УНР та ЗУНР це історичний факт, який показав безсилля будь­яких спроб роз’єднати український народ. Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію нашого народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної і територіальної єдності, важливою віхою процесу становлення державності.
В останні роки поняття соборність України має особ­ливе значення. Це усвідомлення того, що наша сила в єдності народу, єдності території, на захист якої стали мужні патріоти. Всіх їх об’єднує розуміння того, що тільки соборний народ є нацією.
По­особливому велично відзначили 22 січня День Соборності України та 100­річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР на Бахмаччині. На площі Героїв Майдану зібралися представники районної, міської влади, працівники установ та організацій, учні загальноосвітніх закладів міста та громадськість ,аби вшанувати Героїв Небесної Сотні та учасників АТО, які загинули за незалежність і соборність України.
Літію за полеглими захисниками української державності відслужив настоятель Свято­Успенської парафії Чернігівської єпархії УПЦ КП ієрей Володимир Павлина.
Головним символом свята стало коло єднання «Єднаймося, люба родино!», яке утворили присутні, як символ єдності і неподільності українського народу. Величаво майоріло синьо­жовте полотнище Державного Прапора в руках дітей, як надія на світле майбутнє.
Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить.
Нам берегти тебе, соборну і єдину,
І нам твою історію творить.
У знак світлої пам’яті борців за єдину Україну присутні поклали квіти до Пам’ятного знаку на площі Героїв Майдану.
Продовжились урочистості у районному Будинку культури. З вітальними словами до учасників заходу звернулися голова райдержадміністрації Тетяна Неділько та заступник голови районної ради Анатолій Бондар. Вітальну листівку з нагоди свята від народного депутата України Валерія Давиденка зачитав його помічник Володимир Мельник. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять героїв усіх часів, які поклали свої життя на вівтар свободи.
Цікавий екскурс сторінками історії України щодо Акту злуки УНР і ЗУНР зробила директор районного історичного музею Валентина Пушенко.
Традиційно на урочистостях до державних свят вручають відзнаки різних рівнів. За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди
Дня Соборності Украї­ни Почесні грамоти обласної державної адміністрації отримали­ Леонід Душа, Батуринський міський голова; Андрій Іваненко, власник ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка»; Олена Кадема, директор Бахмацького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Подяки голови обласної державної адміністрації оголоше­но: Валентину Бойку, Гайворонському сільському голові; Борису Гросману, викладачу духових інструментів Бахмацької школи мистецтв ім. Андрія Розумовського, учаснику колективів аматорської творчості Бахмацького районного будинку культури; Сергію Дзюбі, Стрільницькому сільському голові; Ларисі Журбі, завідувачу сектору освіти Бахмацької районної державної адміністрації; Миколі Іванюку, директору ПП «Торговий дім «Сталкер», депутату районної ради; Вікторії Іванько, волонтеру громадської організації «ВОГОНЬ ВІДРОДЖЕННЯ»; Світлані Шатан, завідувачу Курінською лікарською амбулаторією загальної практики сімейної медицини, депутату районної ради.
За активну громадську позицію та з нагоди Дня Соборності України Почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради вручили – Євгенію Гусолу, члену громадської організації «Бахмацька районна спілка ветеранів Афганістану (воїнів­інтернаціоналістів) та воїнів АТО і ООС»; Роману Куксі, члену громадської організації «Бахмацька районна територіальна спілка товаришів­воїнів АТО».
Подяки районної державної адміністрації та районної ради оголошено Яні Куслій, педагогу ­ організатору Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст. № 5; Валентині Пушенко, директору Бахмацького районного історичного музею; Ларисі Удовичко, викладачу Бахмацької районної школи мистецтв ім. Андрія Розумовського.
Впродовж заходу неперевершені концертні номери дарували присутнім у залі працівники районного Будинку культури, дитячий танцювальний колектив «Едельвейс», керівник Оксана Іваненко; вокально­ інструментальний ансамбль «Ритми часу», керівник Віталій Дорошенко, дитячий вокальний ансамбль «Соловеєчки», керівник Оксана Андрійко. Не можливо не відзначити майстерність виконання українських пісень народним аматорським хором с.Красилівки під професійним керівництвом Тетяни Олійник. Саме красилівські аматори мали честь як розпочати, так і завершити захід на патріотичній ноті.

Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Дорогій донечці , внучці, сестричці

Тані РУЛІ
на ювілей

Тобі 20! І це прекрасно! Хай буде в житті все безхмарно і ясно! Тобі 20. Цим сказано все, хай доля тобі тільки радість несе. Тобі 20! І юність розквітла. Дорога хай буде і чиста, і світла. Тобі 20! Ти повна надії. Хай збудуться всі твої мрії. Бажаємо здоров’я і щастя безмежного. Бар’єри в житті всі долати, коханою бути і вірно кохати. Хай ласка й тепло тебе зігрівають. І кожен твій день тільки успіх вінчає.
Твоя родина.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^