» Загальні збори громадян
Інформація до новини
  • Переглядів: 43
  • Автор: admin
  • Дата: 8-02-2019, 08:37
8-02-2019, 08:37

Загальні збори громадян

Загальні збори громадян відбулися у селі Зеленівка, Біловежівської територіаль­ної громади, в яких брали участь голова районної державної адміністрації Тетяна Неділько, заступник голови районної ради Анатолій Бондар, керівник ПСП «Зеленівське», депутат районної ради Володимир Примак, керівники структуриних підрозділів райдержадміністрації, представники медицини та правоохоронних органів. На сільському сході заслухали звіт сільського голови Олександра Шуби.
По Біловежівській сільській раді зареєстровано 495 чоловік. З них у селі Зеленівка, із загальною кількістю жилих дворів 70, зареєстровано 214 чоловік, в селі Зарукавне 35 чоловік, в селі Кальчинівка зареєстровано 8 чоловік але постійно проживає там лише 3.
У минулому році у громаді народилося 3 немовлят, померло 11 громадян. Дітки шкільного віку, їх 6, та дошкільного ­ 3, навчаються і виховуються у Біловежівському НВК, який фінансується із бюджету сільської ради та завдяки фермерам Василю Булаху, Володимиру Примаку, Миколі Бабіну, Станіславу Шубі.
На тириторії Біловежівської сільської ради орендують землі 11 фермерських господарств. З них у Зеленівці працює 8 господарств (5 фермерських господарств, 2 приватних сільськогосподарських підприємства та одне товариство з обмеженою відповідальністю). Землі, які використовуються цими сільгосппідприємствами, це переважно паї громадян, надані в оренду. Всі господарства у 2018 році сплатили орендну плату в межах 12% від вартості паю.
У сільській раді діє програма популяризації військової служби згідно із якою призовники, які йдуть служити до Збройних Сил України, отримують фінансову допомогу в розмірі мінімальної заробітної плати. У 2018 році пішло служити два призовники, їм із бюджету сільської ради виплачено 7440 грн.
Згідно із програмою підтримки учасників АТО та воїнів­ інтернаціоналістів, виплачена допомога у розмір по 2 тис. грн кожному.
Проводиться впорядкування кладовищ та вулиць села. На ці роботи запрошуються жителі громади. Біловежівський сільський голова Олександр Шуба висловив слова вдячності кожному мешканцю громади, хто знаходить час і бере активну участь та надає допомогу в організації та проведенні днів благоустрою. А також звернувся до жителів села з проханням доглядати за своїми подвір’ями, аби вони не заростали бур’янами, адже це негативно позначається на зовнішньому вигляді села.
Олександр Степанович подякував керівникам ТОВ «Агрохолдинг Зеленівський» , ФГ «В.М.Булах» Василю Булаху, ПСП «Зеленівське» Володимиру Примаку, головам ФГ « С.А.Шуба» Станіславу Шубі та ФГ «М. М. Бабін» Миколі Бабіну, які надають техніку для розчистки доріг від снігу.
Сільський голова зазначив, що нині автобусне сполучення налагоджене, хоча було відновлене із деякими труднощами.
На території сільської ради працює 3 соціальні працівники. Ірина Євтушенко обслуговує 8 одиноких непрацездатних громадян сіл Зеленівка та Зарукавне.
На території територіальної громади працює два фельдшерських пункти. В умовах реформування системи охорони здоров’я, з медичним обслуговуванням населення виникла низка проблем із фінансуванням установ. Тому частину витрат, а саме оплату за опалення та електроенергію, виконує сільська рада.
У Зеленівці функціонує бібліотека ­ філія № 16, де бібліотекарем працює Катерина Штурмак.
Але, як зазначив Олександр Шуба, поряд із позитивними напрацюваннями є і болючі питання, які турбують жителів громади. Одне із них­ це робота поштових відділень. Після впровадження на Чернігівщині пілотного проекту «Сільське відділення» у громаді мають невтішну ситуацію. Чіткий графік роботи пересувного відділення до цього часу відсутній. Замість обіцяної двогодинної роботи у кожному населеному пункті, де повинні працювати оператор і листоноша, часто мають кількахвилинний візит неукомплектованої бригади, тому вони залишають мішок з періодикою та листами у відділенні і їдуть далі. Періодичні видання доставляються із великим запізненням і не в повному обсязі. На І півріччя 2019 року передплата періодики зменшилась втричі, порівняно з ІІ півріччям 2018 року. Комунальні платежі також не завжди виходить сплатити вчасно, адже інколи просто не встигають, інколи не дочекавшись пересувного відділення, ідуть додому, або буває так, що оператор приїздить без касового апарата. Таким чином сільські жителі позбавлені елементарних послуг, які вони отримували в селі під час роботи стаціонарних відділень. Радує те, що вдалось домогтися повернення на робоче місце листоноші Тетяни Кочерги. Обслуговує вона всі населені пункти сільської ради. Це досить великий обсяг роботи. Доречною виявилась доплата до заробітної плати, яку надає листоноші директор ПСП «Зеленівське» Володимир Примак. Аби обговорити це нагальне питання, на збори громадян була запрошена начальник центру поштового зв’язку м.Бахмача Тетяна Бубно, але вона, на жаль, не з’явилась.
Олександр Шуба озвучив чимало проблем, які потребують вирішення: вироблення системи вивезення сміття по вулицях, капітальний ремонт дороги Григорів­ка – Перше Травня; розчищення ставків у селі Зеленівка та Біловежі Перші; закінчити роботи по виготовленню генерального плану населених пунктів та виготовлення технічної документації на проведення відповідних робіт.
До обговорення актуальних питань життєдіяльності громади активно долучилися голова районної державної адміністрації Тетяна Неділько, заступник голови районної ради Анатолій Бондар, керівники та представники установ та організацій району, вони надали вичерпні відповіді на питання жителів територіальної громади.
Про депутатську та благодійну діяльність розповів депутат районної ради Володимир Примак. Його доброчинність сприяє поліпшенню матеріально­технічної бази закладів соціальної сфери, що діють на території Біловежівської сільської ради. Із розумінням ставиться депутат до людських проблем, допомагає фінансово, аби посприяти у їх вирішенні, це і матеріальна допомога на лікування, на відновлення житлового будинку, видавництво книги, на різноманітні святкування.
З питань, які стосувалися соціального захисту населення, зокрема щодо оформлення субсидій, роз’яснення надала начальник соціального захисту населення райдержадміністрації Зоя Фурсова.
Валентина Гриценко, завідуюча Тиницькою амбулаторією ЗПСМ, повідомила що не всі жителі громади уклали декларації із сімейними лікарями. У Білих Вежах їх уклали 126 громадян – 100 дорослих та 26 дітей, у Зеленівці – 115 декларацій, 111 дорослих та 4 дітей. Валентина Миколаївна наголосила, незалежно від того, укладено декларацію чи ні, медична допомога буде надана кожному, хто її потребуватиме.
Про правопорядок у селах розповів дільничний інспектор Віктор Гришко. Він також застеріг громадян, аби ті були обережні у спілкуванні із незнайомими людьми, які нерідко можуть виявитися шахраями.
Завідувач сектору освіти райдержадміністрації подякувала Біловежівському голові Олександру Шубі та керівникам сільгосппідприємств Василю Булаху та Володимиру Примаку за утримання Біловежівського НВК.
На сільському сході також порушувалися питання отримання земельних ділянок до 2 га, виділення землі під пасовище, ремонту доріг та інші.
Інна Мозгова.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Дорогій донечці , внучці, сестричці

Тані РУЛІ
на ювілей

Тобі 20! І це прекрасно! Хай буде в житті все безхмарно і ясно! Тобі 20. Цим сказано все, хай доля тобі тільки радість несе. Тобі 20! І юність розквітла. Дорога хай буде і чиста, і світла. Тобі 20! Ти повна надії. Хай збудуться всі твої мрії. Бажаємо здоров’я і щастя безмежного. Бар’єри в житті всі долати, коханою бути і вірно кохати. Хай ласка й тепло тебе зігрівають. І кожен твій день тільки успіх вінчає.
Твоя родина.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^