» Люблю своє рідне село
Інформація до новини
  • Переглядів: 45
  • Автор: admin
  • Дата: 22-02-2019, 08:15
22-02-2019, 08:15

Люблю своє рідне село

Мальовниче село Гайворон розташоване неподалік залізниці Ромни­Бахмач. Село розділяє на дві частини велика водойма, де протікала раніше річка Басакова, яка несла свої води і впадала в річку Ромен. На високому пагорбі стоїть красуня Покровська церква.Неподалік село Нечай, у мальовничому куточку на правому березі річки Ромен розкинулося село Восьме Березня. Також до Гайворонської громади входять ще двоє сіл: Залісся і Шевченкове. У Шевченковому народився і виріс скульптор Олександр Шестопал, який виготовив погруддя українському Кобзареві Т.Г.Шевченку. Цей пам’ятник є окрасою села, що обабіч дороги, яка прямує з Бахмача на Дмитрівку.
Також у цьому селі в 1952 році народився і виріс Рибалко Борис Андрійович, який тривалий час працював на шахтах.
У цьому селі також народилася Курило Валентина Антонівна, яку в 1974 році виборці обрали депутатом Верховної Ради, вона в той час багато зробила для району.
У Гайворонській громаді діє ветеранська організація, яку тривалий час очолював колишній директор школи Кеда Іван Михайлович. Але за станом здоров’я він не зміг далі працювати, тому передав цю справу своєму заступнику Михайлу Петровичу Штурмаку, тобто мені. Я також місцевий житель, народився і виріс в селі Гайворон. Після закінчення школи закінчив училище, працював у місті Конотоп на заводі. Після служби в армії закінчив Прилуцький технікум гідромеліорації і електрифікації сільського господарства за спеціальністю електрифікація. Працював у місцевому колгоспі головним енергетиком та заступником директора СТОВ «Перемога». Нині очолюю ветеранську організацію гайворонської громади, допомагаю сільському голові Валентину Бойку вирішувати питання у справах ветеранів. Ветеранська організація налічує ветеранів та пенсіонерів 217 чоловік, з них інвалідів війни ­ 1, учасників війни ­ 25, ветеранів праці ­ 64 чоловіки, дітей війни ­ 84. У селі проживало 5 жінок­довгожителів, яким було більше, ніж сто років. На жаль, ці люди вже відійшли у вічність.
Найстарші ветерани нашої організації – це учасник війни Метла Петро Іванович, в цьому році йому виповниться 90. Працював Петро Іванович майстром на торфопідприємстві. Яновська Ганна Трохимівна та Науменко Марія Іванівна, яким в цьому році виповниться по 96 років, працювали у місцевому колгоспі. Завдяки сільському голові Валентину Борисовичу в селі проводяться різноманітні заходи, зокрема, вшановування ветеранів та інвалідів війни, зустрічі з воїнами­афганцями.
На афганській війні побувало 13 гайворонців. На території нашої громади проживає 6 воїнів­інтернаціоналістів: Горовий Віктор Миколайович, Корж Віктор Петрович, Міщан Василь Михайлович, Сидоренко Володимир Андрійович, Компанець Анатолій Васильович, Пономаренко Олександр Іванович. Не повернувся до батьківського порогу Висовненко Володимир Васильович. Загинув на тій чужій війні. Кожного року воїни­афганці їдуть у село Восьме Березня, де народився та похований Володя, щоб побувати біля могили побратима, покласти квіти та вінки, вшанувати його світлу пам’ять.
Наші односельці, які захищали територіальну цілісність держави – Жовтун Олександр Михайлович, Бондаренко Микола Михайлович, Компанець Роман Анатолійович, Марченко Микола Петрович, Пархоменко Олександр Анатолійович, Пономаренко Андрій Олександрович, Тонких Валерій Валерійович, Ємець Володимир, Вернигора Сергій Васильович, Бурий В’ячеслав. Нині три гайворонці несуть нелегку службу на Сході – це Коваль Михайло Вікторович, Тонких Валерій Валерійович, Сидоренко Микола Миколайович.
Ми, пенсіонери­ветерани, надаємо волонтерську допомогу, організовуємо збір продуктів та інших речей, яких потребують наші захисники. А Валентин Борисович у складі волонтерської групи з Бахмача не один раз возив на Схід для наших хлопців гостинці.
Також першого жовтня відзначили день людей похилого віку. У Будинку культури на цей урочистий захід зібралися учасники війни, ветерани праці, діти війни, пенсіонери. Перед присутніми виступали учасники художньої самодіяльності, які своїми привітаннями та піснями додавали гарного настрою та хвилин радості.
Пенсіонери­ветерани беруть також активну участь у громадському житті села, зокрема в благоустрої вулиць та кладовищ. Це Штурмак Іван Трохимович, Галенко Олександр Павлович, Павлюк Василь Іванович, Кармалига Микола Іванович, Пархоменко Ганна Петрівна, Валювата Надія Петрівна, Охріменко Василь Андрійович, Охріменко Микола Пантелеймонович, Валова Паша Петрівна, Ткаченко Ганна Федорівна,Грищенко Надія Андріївна.
Гайворонці беруть активну участь у художній самодіяльності. Серед учасників хору ­ Білецький Михайло Сергійович, Шокун Валентина Степанівна, Тригуб Надія Андріївна, Губченко Віра Петрівна.
У 2016 році вийшла з друку книга «Гайворон на крилах історії», атором якої є Микола Іванович Євтушенко, житель смт.Дмитрівки. На сторінках книги описана історія нашого рідного села Гайворон.
У нашій громаді за ініціативи сільського голови Валентина Бойка виходить раз на місяць місцева газета «Гайворонський шлях», на сторінках якої висвітлюється життя громади, оголошення та привітання.
Одиноких пенсіонерів­ветеранів обслуговує соціальний працівник Пархоменко Ганна Андріївна. За що гайворонці їй щиро вдячні. Отже, Гайворонська громада живе своїм цікавим життям, тож нехай народжуються діти, лунає дитячий сміх, у щасті і добрі розвивається територіальна громада.

Михайло Штурмак,
в.о.голови ветеранської організації.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій

Даринці Василенко
на 10 рочків

Щоб ти була завжди щаслива, добро пізнала у житті. І щоб сміялися до тебе із неба зорі золоті. Щоб гріло сонечко ласкаво. Щоб Бог тебе в опіці мав. І Ангел твій охоронець з плеча твого щоб не злітав. Ми дякуєм Богу, що ти у нас є, хай силу і радість тобі він дає.
Мама, бабуся.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^