» Громадські роботи - запорука продуктивної зяйнятості населення
Інформація до новини
  • Переглядів: 47
  • Автор: admin
  • Дата: 1-03-2019, 08:32
1-03-2019, 08:32

Громадські роботи - запорука продуктивної зяйнятості населення

26 лютого в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» за участю голови райдержадміністрації Тетяни Неділько, заступника Бахмацького міського голови Анатолія Карпенка, представників Бахмацької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, керівників громад та роботодавців. Тема заходу ­ організація та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру, в тому числі для осіб з інвалідністю, та актуалізація Угод про спільну діяльність.
Розпочинаючи нараду, очільниця району поінформувала про соціально­економічну ситуацію в районі та її вплив на сферу зайнятості. Також анонсувала присутнім інформаційні заходи, організовані делегацією Представництва Європейського Союзу в Україні, які пройдуть у Бахмачі, а саме: презентація «Пріоритети ЄС в Україні, огляд програм і можливостей, а також інформаційних ресурсів Представництва ЄС». У плані­ надання рекомендації щодо створення довгострокових програм та проектів у сфері бізнесу, освіти, культури, можливості для молоді тощо. Також учасників зібрання буде ознайомлено з усіма деталями отримання грантів, умовами участі у наймасштабніших грантових програмах та співпраці з фондами ЄС.
­
Залучення грантових коштів – стимул для розвитку громад, ­ наголосила Тетяна Неділько, звертаючись до голів територіальних громад.
Про громадські роботи, як один із видів суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади розповіла директор Бахмацької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Тетяна Халимон. Зі слів доповідачки, головною метою районної програми зайнятості є поліпшення ситуації на ринку праці району, забезпечення продуктивної зайнятості населення, запобігання масовому безробіттю, посилення соціального захисту працездатних громадян працездатного віку в умовах реформування економіки. Проблема зайнятості й безробіття ­ одна з голов­них завдань і вимагає першочергового розв'язання. З цією метою запроваджується чимало заходів, що дозволяють людям, які залишилися без роботи, відчувати себе соціально захищеними. Це і професійне навчання, і організація стажування на конкретних посадах або робочих місцях з метою підвищення кваліфікації безробітних, організація громадських робіт, і допомога по безробіттю, і надання одноразової допомоги для започаткування власної справи і різноманітні консультації та семінари як з безробітними, так і з роботодавцями. Вони є складовими Єдиної технології надання соціальних послуг центрами зайнятості України, кінцева мета якої ­ підвищення рівня працевлаштування громадян. Отже, громадські роботи є видом суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади.
Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру ­ один із напрямків результативного співробітництва служби зайнятості з роботодавцями, адже це можливість залучити додаткову робочу силу для виконання другорядних робіт, не відволікаючи основних працівників від виробництва. Протягом 2018 року Бахмацькою районною філією було укладено 145 договорів на громадські роботи, де працювало 188 осіб безробітних, та робіт тимчасового характеру, всього працювало за даними договорами 342 особи, які отримали додатковий заробіток.
У поточному році плануємо і надалі співпрацювати з громадами щодо організації громадських робіт в т.ч. і з Батуринською ОТГ. Фінансування організації проведення громадських робіт здійснюється рівними частинами (50x50) з місцевих бюджетів та Фонду на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Цією послугою користуються майже всі територіальні громади, котрі передбачили кошти на фінансування в поточному році та уклали договори про організацію та проведення громадських робіт. За минулий рік використано 276 тисяч гривень для проведення громадських робіт.
Сьогодні служба зайнятості перебуває на порозі змін, з 1 січня 2019 року вступив у дію новий Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних осіб та осіб, які шукають роботу, запроваджується Інститут кар’єрних радників. Більшість послуг, до яких вже звикли наші клієнти, зазнали суттєвої трансформації, запроваджені нові механізми реалізації завдань.
Тетяна Халимон подякувала всім головам громад за плідну співпрацю та разом з Тетяною Неділько виконали приємну місію ­ за дорученням директора обласного центру зайнятості Лідії Падалки, вручили Подяки головам територіальних громад – Наталії Вернигорі, Голінському сільському голові, та Людмилі Кудрявцевій, в.о. Дмитрівського селищного голови.
Як залучаються безробітні, у тому числі особи з інвалідністю, до громадських робіт та робіт тимчасового характеру повідомив заступник Бахмацького міського голови Анатолій Карпенко.
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Бахмацької районної філії Чернігівського обласного цент­ру зайнятості Олександра Савченко ознайомила з соціальним партнерством служби зайнятості з міською, селищною та сільськими радами, об’єднаною територіальною громадою, що є умовою поліпшення стану зайнятості на ринку праці.
Позитивні приклади співпраці зі службою зайнятості назвала в.о. Дмитрівського селищного голови Людмила Кудрявцева, яка коротко зупинилася на питаннях організації оплачуваних громадських робіт і робіт тимчасового характеру та озвучила пропозиції співпраці на 2019 рік.
Учасники заходу обговорили ще низку актуальних питань. Найголовнішими серед них були ті, що стосуються останніх законодавчих нововведень. Перш за все, акцентовано увагу присутніх на монетизації субсидій. З даного питання надали роз’яснення начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Зоя Фурсова, заступник начальника Бахмацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Катерина Пащенко, керуючий відділенням АТ «Ощадбанк» Володимир Сорока, начальник ЦВПЗ Бахмач Тетяна Бубно. Крім того, на заході було розглянуто питання зміни графіків роботи пересувних поштових відділень у територіальних громадах району.
Тетяна Кобильник.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій

Даринці Василенко
на 10 рочків

Щоб ти була завжди щаслива, добро пізнала у житті. І щоб сміялися до тебе із неба зорі золоті. Щоб гріло сонечко ласкаво. Щоб Бог тебе в опіці мав. І Ангел твій охоронець з плеча твого щоб не злітав. Ми дякуєм Богу, що ти у нас є, хай силу і радість тобі він дає.
Мама, бабуся.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^