» У співпраці - успіх
Інформація до новини
  • Переглядів: 249
  • Автор: admin
  • Дата: 28-03-2019, 08:30
28-03-2019, 08:30

У співпраці - успіх

Нещодавно у селі Курінь відбулися загальні збори громадян за місцем проживання, в яких брали участь голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, керівник ПСП «Авангард», депутат районної ради Василь Булах, завідувач Курінської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, депутат районної ради Світлана Шатан, представники окремих служб і управлінь району, що надають послуги населенню.
Звітуючи про соціальний та економічний розвиток територіальної громади за 2018 рік, Курінський сільський голова Леонід Вдовенко зазначив, що на території Курінської громади проживає 3508 чоловік. У 2018 році у селі народилося 16 дітей, із них 6 дівчаток та 10 хлопчиків. На жаль, померла 71 особа.
Стосовно земельних питань, то загальна площа земель сільської ради становить 12 тис.655 га. На території громади орендують паї ПСП «Авангард», СТОВ «Злагода», ФГ «Горизонт», ФГ «Панченко», ФГ «Валентина». Орендна плата складає 12% від нормативно­грошової оцінки землі. Варто відзначити, що між керівниками сільгосппідприємств та Курінським сільським головою налагоджена співпраця та порозуміння, що позитивно впливають на вирішення актуальних питань громади.
Значну увагу орендарі земель приділяють розвитку соціальної сфери села. Користуючись нагодою Леонід Васильович подякував всім, хто долучається до життєво важливих питань села та сприяє у їх розв’язанні. Адже лише спільно можна досягти позитивних результатів.
Громадяни користуються землею на площі 1070 га. Учасникам АТО виділено 41 ділянку загальною площею 79,5 га.
Селян вже не перший рік хвилює питання випасання худоби приватних домогосподарств. Особливо критично склалася ситуація для мешканців вулиць Кар’єр та Гриненки, які утримують ВРХ. Через певні причини селяни залишилися без пасовища. Реагуючи на звернення громадян, сільська рада звернулася за допомогою до керівника ПСП «Авангард» Василя Булаха, який посприяв у вирішенні проб­леми.
Загалом для випасу худоби з приватних господарств у Курені використовується 195 га землі, але цього недостатньо. Завдяки ФГ «Горизонт», ФГ «Валентина» та ПСП « Авангард», які надали ділянки для випасу худоби, вдалося частково покращити ситуацію.
На території Курінської територіальної громади успішно функціонує сільгосппідприємство «Поліський бекон», де трудиться 25 чоловік, з яких 17 ­ жителі Курені.
Навчально­виховну роботу у селі забезпечують два загальноосвітні навчальні заклади. У Курінському НВК у 2018 році отримував освіту 221 учень, функціонує дошкільна група «Сонечко», яку відвідують 24 вихованці. Для забезпечення повноцінного доступу до якісної дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами, у закладі діє інклюзивна група. Учні забезпечені гарячим харчуванням. Підвіз дітей із віддалених куточків села здійснюється шкільним автобусом . На базі Курінського НВК працював пришкільний табір відпочинку «Берізка» з денним перебуванням дітей.
Завдяки спонсорській допомозі школярі навчаються у комфортних та затишних умовах. Всього на покращення матеріально­технічної бази закладу використано близько півмільйона гривень .
Також у селі Курінь функціонує Курінська ЗОШ І­ІІ ст., де навчаються 59 учнів. У школі створені належні умови навчання та розвитку підростаючого покоління.
У минулому році за ініціативи голови райдержадміністрації Тетяни Неділько, депутата Верховної Ради України Валерія Давиденка, керівників сільгосппідприємств, сільських рад було облаштовано санвузли на базі навчального закладу, де влітку діє позаміський оздоровчий табір «Мрія». Також відбулась реконструкція шкільної їдальні, встановлено блискавкозахист, оброблено дерев’яні поверхні будівлі протипожежною сумішшю тощо. У минулому році в оновленому таборі «Мрія» працювала одна зміна. У приміщенні навчального закладу функціонує днз «Світанок», де виховується 25 маленьких курінців. У майбутньому у Курінській ЗОШ І­ІІ ст. планують відремонтувати шкільну майстерню.
Медичне обслуговування населення здійснюють працівники Курінської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, де працює 2 лікарі ЗПСМ, лікар­стоматолог, лаборант, медичні сестри. Медичні послуги у громаді отримують 3508 чоловік, із них дітей до 18 років – 453, до року ­20, дошкільнят 128 чол. У квітні 2018 року розпочалася медична реформа згідно із якою громадяни заключають угоди із сімейними лікарями. Більша частина курінців вже зареєстровані.
За останні роки оновилося як приміщення медичного закладу, так і матеріально­технічна база.
На належному рівні у селі проводиться культурно­масова робота. Протягом року відбулися тематичні заходи, концерти, розважальні програми . У Будинку культури №1 створені комфорті умови для відпочинку людей. Радує око й впорядковане подвір’я навколо закладу культури. Тривають ремонтні роботи у Будинку культури №2.
Мешканці села Курінь у повному обсязі забезпечені товарами повсякденного вжитку та продуктами харчування, які реалізуються у 14 торгових точках. Також діє виїзна торгівля.
Значну увагу у громаді приділяють людям поважного віку. На обслуговуванні в соціальних працівників знаходиться близько 100 осіб.
25 одиноких пенсіонерів проживають у будинку ветеранів. У закладі створені затишні умови для перебування людей.
Чимало послуг населенню надають працівники поштового зв’язку, зокрема, виплата пенсій, переказів, доставка періодики, прийом комунальних платежів, роздрібна торгівля тощо. Нещодавно працівники відділення отримали диплом від Чернігівської дирекції «Укрпошта» за ІІІ місце у номінації «Найкращий результат за підсумками передплатної кампанії на І півріччя 2019 р.»
При виконкомі сільської ради діє ветеранська організація, яка налічує 1187 осіб. Вже чимало років очолює її Василь Слабій, який дбає про ветеранів та їх соціальний захист.
За дотриманням законності та правопорядку стежить дільничний офіцер поліції Бахмацького відділу поліції Віктор Гришко.
Виступаючи перед присутніми, Курінський сільський голова акцентував увагу на досягненнях за минулий рік, а саме відремонтовано дорогу з твердим покриттям по окремих вулицях села. По всій території громади проведено мережу Інтернет, встановлено вуличне освітлення, реконструйовано сільський стадіон, встановлені дитячі майданчики, проведено низку ремонтних робіт у бюджетних установах села. Також Леонід Васильович поінформував про видатки місцевого бюджету, які склали близько 6 мільйонів гривень.
Завершуючи доповідь, очільник громади поділився планами на майбутнє, зокрема, завершити ремонт другого поверху та фасадів НВК і ЗОШ І­ІІ ст. Відремонутовати підлогу у 4­ох класних кімнатах, облаштувати комп’ютерний клас у ЗОШ І­ІІ ст., впорядкувати спортивний майданчик, продовжити розчистку ставка, роботи по встановленню вуличного освітлення, ремонт доріг тощо.
Жителі Курінської територіальної громади порушували питання, що стосувалися ремонту доріг, освітлення вулиць, перенесення кардіологічного відділення до ЦРЛ, нарахування доплат до пенсій, абонентської плати за газопостачання тощо.
На загальних зборах громадян виступали голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Зоя Фурсова, начальник Бахмацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Олена Лапа, фахівець по роботі з клієнтами управління клієнтського сервісу ПАТ «Чернігівгаз» Наталія Вісіковська.

Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^