» Чарівна гармонь України звучала на Бахмаччині
Інформація до новини
  • Переглядів: 46
  • Автор: admin
  • Дата: 12-04-2019, 08:58
12-04-2019, 08:58

Чарівна гармонь України звучала на Бахмаччині

Вперше на бахмацькій землі проходив Всеукраїнський фестиваль «Чарівна гармонь України». Він об’єднав творчих аматорів, професійних музик – справжніх віртуозів гри на гармоні, які залюбки дарують музичне мистецтво глядачам.

Гармонь – це народний інструмент, якому завжди була відведина особлива роль. Вона була і залишається одним із найулюбленіших інструментів українців. Гармонь звучала скрізь: на весіллях, іменинах, проводах до армії та інших святах. З нею закохувалися, одружувалися, сумували, зустрічали з далеких шляхів дорогих серцю людей. Аби не стихали її чарівні звуки на теренах України, залюблені у музичне мистецтво гармоністи зберігають та популяризують гру на цьому музичному інструменті не лише в нашій державі, а й поза її межами. Українським талановитим музикантам щиро дякували глядачі у Польщі, Словаччині, Білорусі тощо.
Сонячного весняного дня запальні звуки гармоні лунали у Бахмачі, ніби закликаючи всіх долучитися до свята, поринувши в захоплюючу атмосферу музичного мистецтва. Вбрані у яскраві сценічні костюми гармоністи розпочали дарувати присутнім гарний настрій, позитивні емоції та незабутні виступи ще на подвір'ї, біля Будинку культури. Потім урочистою колоною учасники фестивалю зайшли до глядацької зали, де їх щирими оплесками вітали глядачі. До речі, феєричний захід, присвячений народній поетесі Мотроні Лапі, жительці села Зеленівка, зібрав кращих гармоністів, народних виконавців та творчі колективи з різних регіонів України, зокрема, з Полтави, Кобиляків, Комсомольська, Дніп­ра, Умані, Ніжина, Києва, Чернігова, Бахмаччини тощо. Розпочався захід зворушливим та пізнавальним транслюванням відеофільму про творче життя нашої землячки­поетеси і дослідниці, великої оптимістки, яка передчасно пішла за межу вічності, – Мотрони Лапи. Мотрона Миколаївна писала і збирала історію села Зеленівка та хутора Баланіна. За її ініціативи на місці колишнього поселення відбувалися ювілейні зустрічі нащадків хуторян. Саме фрагменти такої зустрічі й переглянули присутні у залі.
З вітальними словами до учасників фестивалю та глядачів звернулася голова райдержадміністрації Тетяна Неділько.У знак вдячності та поваги їй вручили запашний коровай. За організацію та проведення Всеукраїнського фестивалю « Чарівна гармонь України» Грамоти райдержадміністрації та районної ради отримали учасники сімейного дуету « Золота пара» Микола Кирик та Надія Марченко; організатор заходу, двоюрідний брат Мотрони Лапи, член Генерального штабу, генерал козацтва, кошовий отаман Броварської Січі, громадський діяч Іван Сипливий.
Чарівна ведуча заходу, заступник голови Асоціації гармоністів України Надія Марченко професійно провела концертну програму фестивалю, вразивши своєю артистичністю. І ось зі сцени залунали мелодійні звуки гармоні, яка ніби ожила в руках умілих майстрів музичної справи. Цікаво було спостерігати, як гармоністи вправно грали на гармоні, перевертаючи її та тримаючи позаду себе. Сценічне дійство поєднувало в собі різні жанри музичного мистецтва. Артисти полонили публіку хоровим співом, хореографічними постановками, поетичним словом, танцями, а також щирістю душі.
Нікого не залишила байдужим пісня, присвячена нашій землячці Мотроні Лапі у виконанні Миколи Кирика та Надії Марченко. Приємно було побачити на святі людину – оркестра Валентина Журавля із с. Стольного Менського району. Чоловік, граючи на акордеоні, одночасно вибиває такт бубнами ногами та виспівує мелодію на глиняному свищику. Колоритне звучання доповнюють ще й дзвіночки на шапці, яку музикант сам змайстрував. Творчий менянин не вперше дарує свій талант на Бахмаччині. Його виступи запам’ятались людям на ярмарках та фестивалі у с. Пісках. Валентин Журавель у своїй колекції має 12 гармоней, кожна з яких звучить по­особливому.
Впродовж заходу, який , до речі, тривав не одну годину, глядачі насолоджувалися неперевершеними виступами людей, для яких музика стала невід’ємною частиною життя. У артистів щастям світилися очі від спілкування з публікою. Дехто з них заради цього проїхав декілька сотень кілометрів. З огляду на старання учасників фестивалю, прикро було дивитися на більшу частину незайнятих місць у залі. Можливо, це пов’язано з весняними клопотами людей, або недостатньою поінформованістю населення щодо проведення фестивалю. Але, незважаючи на це,сповнені позитивної енергії та завзяття, музики залюбки демонстрували любов до української народної творчості.
Присутні , не шкодуючи долонь,щирими оплесками дякували артистам за гарний настрій та майстерність виконання.
Тож нехай не змовкає мелодійний голос гармоні на Україні, звучить щира українська пісня, а вправні руки гармоністів не втомлюються виводити складні пасажі мелодій.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій

Тетяні Станіславівні
Іващенко
на 16-­річчя

Свою милу іменницю ми щиро вітаємо, чарівною квіточкою квітнути бажаємо. Щоб була здорова, гарна та щаслива, ніжна, як те сонечко, як квітка – вродлива. Життя хай дарує радість та надію і здійсняться найкращі заповітні мрії. Від душі тебе ми всі вітаємо, цілуємо і ніжно обіймаємо.
Тато, дідусь Коля, бабуся Ніна,
тьотя Наташа і братик Максим.
с.Курінь.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^