» Монетизація житлових субсидій
Інформація до новини
  • Переглядів: 328
  • Автор: admin
  • Дата: 18-04-2019, 08:32
18-04-2019, 08:32

Монетизація житлових субсидій

Монетизація ­ це процес переходу від перерахування субсидій у безготівковому вигляді на рахунки надавачів житлово­комунальних послуг до надання субсидій громадянам у грошовій формі.
Залишки невикористаної субсидії, які утворюються за рахунок економного споживання води, теплової енергії, газу і електроенергії, одержувачі субсидії зможуть використати на власні потреби.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 субсидії у безготівковій грошовій формі надаються громадянам, які звернулися за призначенням субсидії після 1 січня 2019 року і яким вона призначена не раніше як з січня 2019 року. Така форма надання субсидій передбачає розрахунки за призначеними субсидіями через АТ «Ощадбанк» і виплату залишку невикористаної субсидії готівкою за результатами опалювального сезону.
Постановою Кабінету Міністрів України від 6.02.2019 № 62 запроваджена готівкова форма надання субсидій для громадян, які звернулися за призначенням субсидії до 31 грудня 2018 року. Кошти субсидії виплачуються безпосередньо громадянам, які самостійно сплачуватимуть за використані житлово­комунальні послуги.
Готівкові кошти з поточного рахунку одержувача субсидії можуть бути отримані іншою особою за довіреністю.
Статтею 244 Цивільного кодексу України визначено, що довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування.
Під час реалізації механізму надання субсидій у готівковій формі певна частина одержувачів житлової субсидії, які є пенсіонерами, була включена до реєстрів на виплату у березні 2019 року субсидії у готівковій формі через АТ «Ощадбанк», оскільки ці особи через технічні причини не були ідентифіковані Пенсійним фондом України як одержувачі пенсії.
Безготівкова грошова форма запроваджена для громадян, які звернулися за призначенням субсидії після 1 січня 2019 року.
Безготівкова грошова форма запроваджується також для громадян, які звертаються за призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово­комунальних послуг, придбання скрапленого газу та твердого рідкого пічного побутового палива. При цьому механізм виплати субсидії на
придбання скрапленого газу та твердого палива залишається незмінним.
Щодо механізму виплати призначених субсидій у грошовій формі слід зазначити, що порядок інформаційного обміну між виконавцями комунальних послуг та АТ «Ощадбанк» визначається договорами, які вони укладають.
Детальну інформацію стосовно призначення житлових субсидій можна отримати в управлінні соціального захисту населення за телефоном «гарячої лінії» 2­17­98.
Ірина ЖУКОВА,
начальник відділу соціальних виплат
управління соціального захисту населення
райдержадміністрації.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^