» Літературне мереживо
Інформація до новини
  • Переглядів: 44
  • Автор: admin
  • Дата: 10-05-2019, 08:35
10-05-2019, 08:35

Літературне мереживо

Щоб осягнути важливі нюанси свого часу, потрібно читати якісну сучасну художню літературу. Оскільки письменники – це очі, думки та совість суспільства. Спроможність хоробро дивитися у вічі дійсності і відкрито говорити правду. Їх спостереження, влучні порівняння та передбачення є відгуком сьогодення і в той же час пов’язані із знаковими історичними подіями та відомими постатями. Сучасне українське літературне поле є досить широким. Для того, щоб з ним ознайомитися, необхідно прочитати та осягнути хоча б декілька творів сучасних українських письменників.
Нещодавно у Будинку дитячої та юнацької творчості у рамках літературного проекту «Мереживо» відбулася цікава та пізнавальна зустріч із відомими українськими письменниками сучасності Галиною Вдовиченко та Петром Яценком. Захід проводив Український осередок Міжнародного ПЕН – клубу за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Куратором проекту є письменниця і журналістка Анастасія Левкова, яка досить добре розуміється у сучасній літературі.
Перетворити райцентри на літцентри та включити їх у культурне поле, спільно з великими містами прагне проект «Мереживо. Літературні читання в містечках України».
У теплій, невимушеній атмосфері письменники спілкувалися з людьми,відповідали на питання: чи здатні книжки змінити світ? Сучасна література ПРОТИ(?) класики: що можна почерпнути з класики та із сучліту? Як зробити вивчення класики цікавим ? Чи хобі може стати роботою та приносити заробіток?Чи потрібно перевтілитися у дитину, щоб написати дитячу книжку? Розмова з поетами велась у формі діалогу. Вони розповідали про свої думки, натхнення, про теми для роботи, професійне життя, цінності та пріоритети. Все це є важливим ключем до розуміння творчих доробків письменників .
Галина Вдовиченко народилася у 1959 році на Кольському півострові за Полярним колом. У дитинстві із родиною часто переїжджала з місця на місце. Нав­чалась у школах Івано­Франківська, Надвірної, Рави­Руської, Москви постійно бувала у бабусі з дідом у селі Отинія Коломийського району, на батьківщині батька. Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету ім.Івана Франка. До 2017 року працювала у газеті "Високий замок». Дебютувала у 2008 році з романом «Пів’яблука». Другий роман письменниці «Замок Гербуртів» отримав першу премію у номінації «Романи» на конкурсі «Коронація слова – 2009», вийшов у світ пад назвою «Тамдевін». У 2011 році вийшла перша книжка Галини Вдовиченко для дітей – казкова повість «Мишкові Миші». У 2015 та 2017 роках вийшли дві частини суперпопулярних дитячих книг «36 і 6 котів». Загалом письменниця є автором 20 книг. Всі її доробки яскравий приклад якісної літератури. Сюжети творів розгортаються в українських містах і навколо знайомих читачам персонажів. Адже найчастіше головні герої книг цієї письменниці – звичайні люди, яких ми зустрічаємо на вулиці. Але при цьому з ними трапляються зовсім незвичайні події. Твори Галини Вдовиченко наповнені теплотою і залишають по собі світлі і радісні почуття. Ці романи послужать відмінним вибором для спокійного вечірнього читання.
Неординарною та цікавою особистістю є український письменник­прозаїк, журналіст Петро Яценко. Петро Олександрович розповів присутнім про свою творчу діяльність. Народився і виріс він у Львові. Освіту здобув у Національному університеті «Львівська політехніка». Лауреат Всеукраїнських літературних конкурсів «Нові автори», «Смолоскип». З­під пера письменника вийшло 8 книг. У 2016 р. Чернігівський Молодіжний театр за романом Петра Яценка «Повернення придурків» поставив однойменну виставу. Твори письменника перекладені німецькою та польською мовами. Літератор дискутував із куратором проекту про тематику книги «Нечуй. Немов. Небач.», яка заснована на реальних подіях і біографії Івана Нечуя­Левицького. Кохання, зрада та боротьба одного з найзагадковіших письменників ХІХ століття в епоху досконалих механізмів та потужних парових машин.
Із книгами письменників присутні мали змогу ознайомитися під час зустрічі. По завершенню заходу голова райдержадміністрації Тетяна Неділько подякувала талановитим гостям та вручила квіти. Свої книги Галина Вдовиченко та Петро Яценко подарували біб­ліотекам м. Бахмача. Тож бажаючі зможуть прочитати книги відомих авторів сучасності.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Дорогій донечці

Юлії СТЕПАНЕНКО
на 16­ річчя

Красива ти сьогодні, мов берізка, радісна, весела, молода. Хай рівненько стелиться доріжка, стороною обмина біда. Не стрічай ніколи зради й горя, розквітай, мов квіти навесні. Хай з тобою завжди будуть поряд кохання, щастя, радість і пісні. Від щирого серця тебе ми вітаємо, цілуємо і ніжно обіймаємо. Нехай тебе радість завжди зустрічає, хай Матір Божа тебе охороняє.
Тато, мама.
с. Курінь.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^