» Диктант національної єдності
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 402
  • Автор: admin
  • Дата: 13-11-2015, 13:37
13-11-2015, 13:37

Диктант національної єдності

Мова колискова,
як весняна річечка жива,
Пробудилась  українська мова,
Відродились  батьківські слова !


9 листопада, у  день Преподобного Нестора-Літописця, ми відзначаємо  День української писемності та мови.  І це закономірно, адже українська земля  народила сина, який усвідомлював  значення всього, що  відбувалося  на ній, прагнув зберегти  національну пам’ять  з вірою в те,  що її не розгублять, а примножать нащадки.
З метою утвердження  української мови  як державної, розвитку  і збагачення  рідного слова, виховання мовної  культури,  духовності  в дітей  та підлітків у Варварівському НВК був  організований  та проведений  позакласний захід  «Мова моя  материнська». Гортаючи сторінки минулого, учні ще раз пройшли  тернистим шляхом становлення  української мови.  національну  свідомість, почуття любові до  українського слова зворушили  рядки відомих  поетів Тараса Шевченка, Лесі Українки, Дмитра Павличка, Ліни Костенко, Максима Рильського, які діти читали  з особливою  виразністю.
На святі звучали  пісні у виконанні Пушенко Анастасії, Сілякової Дар’ї та Саєнко  Вікторії.  Учні 7 класу  читали гуморески Павла Глазового про українську мову.  І наостанок  захопив  усіх український  танок «Моя  Україна».
Також цього дня з метою  підвищення  грамотності, підтримки  та розвитку  державної мови учні 5-9 класів  та вчителі  Варварівського НВК долучилися до диктанту національної єдності, який цього року  проходив  вп’ятнадцяте.  Це незабутнє відчуття  єдності  всієї громади, розуміння, що в ці хвилини  сотні тисяч  твоїх  співгромадян літера за літерою  виводять  речення радіодиктанту, і ти живеш, і мислиш, і дихаєш в унісон  з усією нацією!
Щорічно, відзначаючи  це свято,  ми  гуртуємось  задля  відродження  духовності, зміцнення  державності, формування  громадянського світогляду. адже кожен народ  відбувся лише тоді, коли  усвідомив  себе в рідному слові.  Зберігати й плекати  рідну мову  можуть тільки  її носії, тобто, ми  - українці ! Цінуймо  й любімо  рідну мову, бо  доки вона жива, живемо і ми як повноцінна нація, народ,який має майбутнє.

 

 

Вікторія Васильченко,
вчитель  української мови та літератури.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^