» Військовий журналіст
Інформація до новини
  • Переглядів: 52
  • Автор: admin
  • Дата: 24-05-2019, 09:07
24-05-2019, 09:07

Військовий журналіст

Схід нашої країни­ це не просто гаряча точка, де вже більше 5 років триває війна. Це біль і страждання волелюбного українського народу. За цей час виросли діти, які за звуками обстрілів навчилися розрізняти типи снарядів. Тисячі людей втратили свої домівки і стали переселенцями. Майже кожного дня ми чуємо про героїчні подвиги українських патріотів, які ризикують життям заради цілісності України. Серед них є люди різних доль та професій. Важлива роль у зоні проведення бойових дій належить військовим журналістам. Саме вони, перебуваючи на передовій, роблять усе для того, аби підготувати достовірну інформацію про те, що насправді відбувається на фронті. Новинами із зони ООС медійники розпочинають і завершують інформаційну добу України. Також багато цивільних журналістів з початку російської агресії відклали власні професійні плани та проекти і поповнили лави українського війська, а деякі пройшли спецпідготовку, щоб стати воєнкорами. Серед них наша землячка з м. Бахмача Євгенія Китаїва (Герасименко). Вона працює військовим журналістом телевізійного "5 каналу". З почуттям патріотизму ділиться із суспільством новинами з фронту.
Перше її відрядження на схід було в кінці 2015 року. Все, що там відбувалося, вразило молоду жінку до глибини душі. Відтоді вона не уявляє свого життя без улюбленої роботи, оскільки всім серцем вболіває за майбутнє своєї Батьківщини, за співвітчизників, які боронять східні кордони нашої держави. У літню спеку чи в зимову заметіль вона знаходиться поруч із бійцями на передових позиціях, знімаючи сюжети про їхню мужність, бойові зіткнення. Також журналістка спілкується із місцевими мешканцями, переймається за їх життя. Кожне її журналістське завдання­ це майже завжди небезпека, адже досить часто доводиться перебувати під шквалом ворожих обстрілів і в цей час зробити оперативну інформацію. Попри ризик та специфічні умови Євгенія Китаїва спільно з оператором Ганною Кудрявцевою готують сюжети та репортажі з передової, аби донести їх до суспільства. Завдяки наполегливості та професіоналізму таких воєнкорів про війну в Україні та героїзм наших військових дізнається весь світ. І той, чиєю зброєю є власний інтелект та творчість викладена на сторінках газет, сайтів соцмереж, відеосюжетів заслуговує на повагу та вдячність. Євгенія Китаїва входить до тієї когорти військових кореспондентів, які значною мірою формують сучасний медіапростір.
Нещодавно військовий комісар Бахмацького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Григорчук повідомив, що Євгенія отримала вагому відзнаку – « Козацький хрест» І ступеня від командувача об’єднаних сил генерал­ лейтенанта Сергія Наєва. Нагородження відбулося на горі Карачун поблизу телевежі. Це місце символічне як для військових, так і для працівників ЗМІ. Телевежу ворог зруйнував у 2014 році, а вже за два роки вона була відновлена. За допомогою передавача українське мовлення поширилося і на тимчасово окуповані території Донеччини. Отож подвиги та життя українських солдатів тісно переплітаються з місією військових журналістів, здатних на самопожертву заради мирної та успішної перспективи країни. Нині велика відповідальність лягла на плечі воєнкорів, які підвищують увагу людей до Збройних Сил України. Саме так вважає наша землячка Євгенія Китаїва. ЇЇ мужності та завзяттю можна лише позаздрити.
Про те, що у майбутньому Євгенія стане журналістом , було відомо ще із шкільних років. Вона завжди відстоювала справедливість, перебувала у вирі подій шкільного життя. Народилася вона у м. Бахмачі у 1988 році. Зростала активною та допитливою дівчинкою. Серед однолітків вирізнялася харизматичним та твердим характером. Вміла відстояти свою думку. Завжди намагалася поєднувати навчання із захопленням журналістикою. За допомогою слова прагнула розбавити буденне життя цікавими новинами. Тож, будучи школяркою, у рамках позаурочних заходів, пробувала свої сили у ролі ведучої на місцевому радіо. Навчаючись у старших класах, брала участь у Всеукраїнській олімпіаді із журналістики, де зайняла 5 місце. Після успішного закінчення школи, питання про вибір майбутньої професії навіть не стояло. Твердо вирішила мрію дитинства втілити в життя­ стати журналістом. З першого разу вступити на омріяний факультет не вдалося, тому пішла опановувати інженерію. У 2013 році стала навчатися на журналіста. Саме у цей час розпочалися протистояння на Майдані. Залишитися осторонь цих подій Євгенія не змогла . Стажування проходила на « 5 каналі». Нав­чалася і працювала одночасно. Спочатку була випусковим редактором на сайті, потім розпочала їздити у відрядження на схід, як кореспондент. Відразу відчула, що це саме те, чим хотіла займатися. Досить швидко знаходила теми, спілкувалася з людьми, про яких хотілося розповідати та писати. Півроку їздила туди за матеріалами для сайту,а вже потім як тележурналіст, знімала двадцятихвилинні репортажі для новин. Згодом Євгенія стала працювати у зоні ООС за графіком по два тижні. Євгенія Китаїва знімає сюжети не лише про військових, а й про мирних мешканців. Їй тяжко дивитися на зруйновані будинки, інфраструктуру, дітей, які вже звикли до війни. Побачене накладає своєрідний відбиток на психологічний стан, адже усвідомлює, що бойові дії тривають у рідній країні. Забути деякі моменти просто не можливо. Але попри біль і страждання українського народу, Євгенія вірить у перемогу і силу нашої армії, бо не зустрічала бійців, які готові опустити руки, у черговий раз пересвідчилась, що справжній патріотизм це не високі слова, не емоційний прояв гніву до ворога та гарна промова про любов до України, а добросовісне виконання своїх обов’язків перед державою та народом.
Рідні Євгенії хоч і не в захваті від її професії, але все ж підтримують її вибір. У перервах між відрядженнями вона навідує своїх батьків та родичів. Для них найбільша радість та щастя бачити доньку здоровою та щасливою.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій

Лєрочці РОМАНЕНКО
на 10 рочків

Щоб ти завжди була щаслива, добро пізнала у житті, і щоб сміялися до тебе із неба зорі золоті. Щоб гріло сонечко ласкаво, щоб Бог тебе в опіці мав і Ангел твій хранитель з плеча твого щоб не злітав. Ми дякуємо Богу, що ти у нас є, хай силу й здоров’я тобі він дає.
Дідусь Коля, бабуся Свєта.
м.Бахмач.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^