» Заготівля кормів та розведення молочного скотарства
Інформація до новини
  • Переглядів: 719
  • Автор: admin
  • Дата: 31-05-2019, 08:46
31-05-2019, 08:46

Заготівля кормів та розведення молочного скотарства

Сільське господарство – одна з основних за обсягом виробленої продукції галузь економіки, яка відіграє вирішальну роль у забезпеченні населення продуктами харчування та сировиною. Бахмацький район знаходиться серед лідерів в області за чисельністю поголів’я великої рогатої худоби. А сільськогосподарське підприємство ПСП «Авангард» одне з найкращих виробників якісної молочної продукції , яка відповідає вимогам встановлених стандартів. Відомо, що успішне функціонування тваринницької галузі значною мірою залежить від селекції, утримання корів, технології доїння і , звичайно ж, кормової бази, тобто системи виробництва й зберігання кормів. Тож невипадково на базі ПСП « Авангард» була проведена обласна нарада з питань організації заготівлі кормів та розвитку молочного скотарства. Подібні заходи не вперше проводяться у сільгосппідприємстві, адже його дбайливий керівник, депутат районної ради Василь Булах не лише цікавиться передовим досвідом з вирощування та переробки сільськогосподарської продукції , а й активно впроваджує його в господарстві.
Розпочався масовий захід у Курінському будинку культури. У фойє учасники наради мали змогу дізнатися корисну інформацію про продукцію та різноманітну сільськогосподарську техніку, яку презентували представники фірм. Зустрічали учасників наради гостинно за українськими традиціями задушевними піснями у виконанні місцевого фольклорно­ обрядового ансамблю « Полісяни». Їх творчі виступи припали до душі присутнім.

Відкрив пленарну частину заходу заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний.
З вітальними словами до учасників наради звернулася голова райдержадміністрації Тетяни Неділько. Очільниця району детально поінформувала про роботу агропромислового комплексу району.
­Наявне щорічне зростання потенціалу економіки Бахмацького району безпосередньо залежить від стану справ в агропромисловому виробництві.
У сільському господарстві Бахмаччини здійснюють виробничу діяльність 82 сільськогосподарських підприємства. Із них 27 ­ на основі великотоварного виробництва.
За підсумками 2018 року в загальному виробництві валової сільськогосподарської продукції району ­ 38,5% належить старанням тваринників. Тваринницька галузь базується на молочному скотарстві та виробництві м’яса свинини.
У 11 господарствах району на сьогодні утримується 56,7 тис. голів свиней. У 2018 році вироблено м’яса свинини в живій вазі 6578 тонн.
Загальне поголів’я великої рогатої худоби підприємств району складає 15,4 тис. голів, в тому числі 5732 корови, що на 101 голову більше до початку року.
Молочне тваринництво представлено в 12­ти господарствах. Це в більшості великотоварні господарства, які практикують у виробництві сучасні технології. Виробництво молока здійснюється у доїльних залах та з застосуванням молокопроводів. Нині в районі працюють 5 доїльних залів.
За підсумками роботи 2018 року сільськогосподарські підприємства району виробили 41,4 тис. тонн молока, що на 4,8 тис. тонн більше виробництва попереднього року, або на 13 %. Відповідно надій молока на корову за рік збільшився на 672 кг і становив 7606 кг. Це в значній мірі доробок спеціалізованих молочних господарств таких як: ПСП "Авангард", ПСП "Пісківське", ТОВ "Агрофірма ім. Шевченка", ТОВ "СП" Агродім", ТОВ "Крапив'янське".
За чотири місяці поточного року в районі вироблено 14,0 тис. тонн молока, що на 593 тонни більше відповідного періоду минулого року. Щодня на фермах району виробляється 122 тонни високоякісного молока.
Частка виробництва сільськогосподарської продукції Бахмацького району в загальнообласних об’ємах складає близько 10 %. При цьому кожна 6­та тонна молока та кожна 3­я тонна м’яса, за підсумками 2018 року, вироблена тваринниками Бахмацького району.
Нині сільгосппідприємствами завершено роботи із сівби ярих культур. Станом на 20 травня, за оперативними даними господарств, ячмінь розміщено на площі 4059 га, овес на 115 га. Частина площ відведена під зернобобові, зокрема, під горохом 120 га, люпином 76 га. Технічні культури висіяні на площі 23271 га, з них: цукрові буряки ­ 435 га, соя ­ 6343 га, соняшник ­ 16090 га, інші технічні ­ 403 га. В сільгосппідприємствах району посіяно 21885 га кукурудзи на зерно.
З осені під урожай 2019 року сільськогосподарськими підприємствами району посіяно 17148 га озимих культур на зерно та зелений корм, з них: озимих зернових – 13385 га, в т. ч. озимої пшениці 13308 га, озимого жита 45, озимого ячменю 32 га. Ріпак розміщено на площі 3663 га. Посіви знаходяться в доброму та задовільному станах.
На часі сільгосптоваровиробники ведуть догляд за посівами, виконуючи комплекс робіт із захисту та підживлення сільськогосподарських культур, ­ зазначила Тетяна Миколаївна.
Про напрямки діяльності та стан справ у господарстві розповів керівник ПСП «Авангард» Василь Булах.
­ З давніх–давен наша земля славиться працьовитими людьми та щедрими врожаями. Та реформи 90­х призвели до занепаду сільського господарства. Небагато господарств змогли тоді вціліти, ще менше ­ відродитися знову. Час показав, що лише відповідальне та цілеспрямоване ставлення до справи зможе дати бажаний результат. Перш за все, потрібно любити те, чим займаєшся, ­ говорить директор сільгосппідприємства.
Молочним виробництвом Василь Миколайович розпочав займатися 13 років тому, ставши власником сільгосппідприємства у селі Курінь. На той час господарство мало численні борги, які необхідно було вчасно погасити. Нелегко давалися перші кроки у становленні сільгосппідприємства, виникало чимало проблем із розведенням поголів’я та залученням кваліфікованих кадрів. Продуктивних корів закуповували у різних областях України. Запроваджували інноваційні технології, проводили будівництво та реконструкцію приміщень, де утримується худоба. Фахівці сільськогосподарської галузі підвищували фахові здібності, переймаючи досвід у передових господарствах як в Україні, так і за кордоном.
Василь Миколайович згадував, як їздив навчатися господарювати у сусідне село Піски до взірцевого аграрія Валерія Колоші. Валерій Петрович одним із перших розпочав успішно впроваджувати новаторські ідеї у тваринництві. І все це задля подальшого нарощування виробництва. Відчутними стали зміни у ПСП «Авангард» у 2011 році, коли збудували та ввели в експлуатацію новий комплекс із сучасним доїльним залом. Відтоді у господарстві все оновлюється та модернізується, а його потужності лише зростають. Звичайно ж, запорукою успіху підприємства є люди, які із знанням справи, завзято трудяться у господарстві, примножуючи його добробут. Праця кожного там цінується. Трудівники, які відповідально працюють, отримують гідну заробітну плату, а також заохочувальні премії. До свят кожний працівник одержує набори продуктів, які виготовлені у ПСП «Авангард». Адже у господарстві не лише виробляють, а й переробляють сировину.Попитом серед населення користуються м’ясні, молочні та хлібобулочні вироби від підприємства. На досягнутому Василь Булах зупинятись не збирається. У його планах ще багато новаторських ідей.
Курінський сільський голова Леонід Вдовенко привітав присутніх на гостинній курінській землі та розповів про функціонування соціальної сфери у Курінській територіальній громаді. Він відзначив, що керівник ПСП «Авангард» Василь Булах значну увагу приділяє її розвитку.
Цікаві та пізнавальні презентації про аспекти вирощування люцерни, заготівлю силосу з озимого жита, мікробні препарати для кормовиробництва, проект модернізації тваринницької ферми під систему WMC, стан охорони праці та пожежної безпеки в АПК області та профілактичні заходи з метою їх попередження провели представники фірм – учасниць.
Керівник ПСП «Пісківське», депутат обласної ради, член громадської організації «Всеукраїнська аграрна рада» Валерій Колоша закликав аграріїв об'єднатися, щоб захистити сільгосппідприємства від рейдерських захоплень та скористатися послугами охоронної компанії «Гайдамаки», які відстоюють інтереси аграріїв. Також Валерій Петрович акцентував увагу на недопущенні продажу землі.
Отриману інформацію учасники наради закріпили на практиці на 54­гектарному полі, де оглянули процес заготівлі сінажу із люцерни сорту «Надія». Загалом, як повідомив головний агроном господарства Дмитро Зуб, люцерна вирощується на 450 гектарах. Присутні спостерігали, як за допомогою потужної техніки проводиться скошування, ворушіння та відвантаження кормової культури. Потім учасники наради побували на молочному комплексі ПСП «Авангард», де були приємно вражені впорядкованою територією та умовами утримання ВРХ. Заступник директора господарства Олександр Мироненко та технолог з годівлі Олександр Білоконь розповіли про процес консервування зеленої маси на сінаж у траншеї, аналіз якості сінажу, силосу, який закладено у минулому році. Поступово присутні перейшли до приміщень, де утримуються сухостійні корови, новонароджені телята та оглянули як працює міні­доїльний зал в родильному відділенні господарства. Також ознайомилися з технологією утримання мікроклімату та годівлі молочних корів, роботою доїльного залу, системою ведення обліку, а також аспектами вирощування телиць парувального віку.
Нині молочна галузь ­ одна з найскладніших напрямків господарювання. Та останнім часом є чимало напрацювань. ПСП « Авангард» тільки розширює свої можливості, збільшуючи поголів’я. У нинішньому році на фермі утримується 2643 голови ВРХ, з яких 985­ дійного стада. Майже всі корови високопродуктивної голштинської породи. За добу вони дають у середньому 29­ 30 літрів молока і це не межа. Щоб отримати вагомий надій, треба інвестувати в корів та велику увагу приділяти кормовій базі. До цього там ставляться дуже відповідально. Перевагою є те, що у господарстві запустили власну комбікормову лінію, тож використовують корми свого виробництва без додавання домішок. Кліматичні умови, родюча земля та дотримання технологій сприяють заготівлі якісних грубих кормів. До речі, ПСП «Авангард» з 2010 року є членом Асоціації виробників молока України та має статус племінного заводу з розведення голштинської породи ВРХ. Незабаром планується продаж 100 нетелей до Казахстану.
Василь Булах переконаний, що високоякісні продукти харчування можна виготовити з екологічно чистої сировини. А щоб отримати смачні ковбаси, сири, хлібобулочні вироби­ треба постійно піклуватися про господарство, впроваджувати передові технології та підходити до справи з душею.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^