» До акції долучились медики
Інформація до новини
  • Переглядів: 49
  • Автор: admin
  • Дата: 21-06-2019, 08:29
21-06-2019, 08:29

До акції долучились медики

Щорічно 14 червня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається Всесвітній день донора. Цьогоріч він проходив під гаслом «Безпечна кров для всіх».
Всі ми добре знаємо, що донорська кров – це цінний ресурс , як при плановому лікуванні, так і при наданні невідкладної медичної допомоги. Переливання крові та її компонентів дозволяє щорічно рятувати мільйони людей, допомагає продов­жувати та поліпшувати якість життя пацієнтів з важкими захворюваннями.
Донором може бути будь – яка здорова людина у віці від 18 до 60 років, яка дала згоду здати кров або плазму та не має медичних чи соціальних протипоказань. Чоловіки можуть здавати кров до п’яти разів на рік, а жінки до чотирьох разів на рік. В організмі людини міститься в середньому близько 5л крові, тобто 7% від ваги тіла. Абсолютно нешкідливою та безпечною разовою дозою для здоров’я донора є 450 мл, причому він втрачає переважно рідку частину крові – плазму, яка відновлюється протягом 18 ­ 20 годин. Після здачі крові у донора зберігається хороше самопочуття, апетит, нормальна працездатність, а у медичному закладі він залишається лише на 10 хвилин.
Як зазначає лікар відділення переливання крові Наталія Андрющенко, здача крові безпечна для донора ­ всі донорські пункти забезпечені одноразовим, стерильним обладнанням та індивідуальними системами. Шприци та голки розкриваються в присутності донора. А після використання ­ знищуються. Потенційний донор може перевірити стан свого здоров’я та наявність інфекційних хвороб.
­ Здача цільної крові займає не більше 15 хвилин, це цілком безпечно і не шкодить здоров'ю, ­ розповідає медична сестра кабінету переливання крові Наталія Ворона. ­В основному беремо 318 мл крові ­ 300 мл в гемакон та 18 мл на обстеження.
Слід зазначити, що після здачі крові донор отримує доплату на харчування, а також довідку щодо надання донорам пільг, яка надає два вихідних дні. Донорство не шкодить здоров’ю, а навпаки покращує стан організму.
Нерідко постійними донорами стають саме медичні працівники. Вони, як ніхто інший, розуміють цінність донорської крові. Цьогоріч до акції « Безпечна кров для всіх» масово долучилися медичні працівники КНП « Бахмацький районний центр первинної медико – санітарної допомоги» ­Людмила Котенко, Тетяна Глядчишина, Альона Книга, Олена Приліпко, Юлія Криклива, Тетяна Глушко, Наталія Іценко, Юлія Лось, Валентина Серьогіна, Людмила Доценко,Наталія Рябець, Ганна Кичка, Віктор Нестерець, Інна Сіденко, Валентина Васечко, Лариса Яременко, Ольга Кочерга, Тамара Богдан, Юлія Троць та Вікторія Іващенко. Всього 20 чоловік.
­ Закликаємо всіх небайдужих громадян підтримати акцію та здати кров для поповнення загального банку крові. Пам’ятайте про те, що одна доза крові може врятувати життя трьом людям . І до того ж бути донором престижно, гідно і це означає, що ти здорова людина, яка має активну громадянську позицію та бажає зробити світ трішечки кращим,подарувавши хворому надію на одужання, ­ говорить голова профспілки КНП « Бахмацький районний центр первинної медико­санітарної допомоги» Людмила Котенко .­ Не стійте осторонь, приєднуйтеся, адже ваша кров дуже необхідна.

Інна Мозгова.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Дорогій донечці, внучці і сестричці

Анастасії Миколаївні ПАТАЙ
на 18-річчя
Красива ти сьогодні, мов берізка, радісна, весела, молода. Хай рівненько стелиться доріжка, стороною обмина біда. Так хочеться тобі, рідненька, що є на світі краще, те й подарувати. Встелити тобі доріженьку барвінком і зорі над тобою посхиляти. Нехай дорога твоя буде довга, щоб все задумане збулося, а чаша щастя буде повна, щоб через вінця аж лилося. Не стрічай ніколи зради й горя, розквітай, мов квіти навесні. Хай з тобою завжди будуть поряд кохання, щастя, радість і пісні. Від щирого серця тебе ми вітаємо, цілуємо і ніжно обіймаємо. Нехай тебе радість завжди зустрічає, хай Матір Божа тебе охороняє.
Тато, мама, баба Галя і братик Ваня.
с. Осіч.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^