» Про здоров’я дбаємо - безпеку вивчаємо
Інформація до новини
  • Переглядів: 7 377
  • Автор: admin
  • Дата: 20-11-2015, 10:01
20-11-2015, 10:01

Про здоров’я дбаємо - безпеку вивчаємо

Народна мудрість говорить: «Немає нічого дорожчого за життя і здоров’я людини».

У часи економічної скрути, складних життєвих реалій важливою залишається проблема профілактичної роботи щодо формування навичок безпечної життєдіяльності. Тому виникає необхідність, починаючи з дошкільного віку, навчати дітей свідомо ставитися до свого здоров’я, особистої безпеки та безпеки навколишніх. У Законі України «Про дошкільну освіту» записано: «дошкільний заклад освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей, раціонального харчування. Здоров’я, його охорона та зміцнення, безпека дітей повинні бути життєвою стратегією, пріоритетом у роботі дошкільних закладів». Для виконання даної статті закону необхідно створити комплексну систему роботи безпеки життєдіяльності (з працівниками дошкільного закладу, з батьками, дітьми та громадськістю). Сьогодні проблема життєдіяльності розглядається як базисна потреба людини, тому на дошкільний заклад покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до здоров’я, адекватної реакції на різноманітні чинники ризику для життя. Головна мета кожного вихователя дошкільного закладу ­ підготувати дітей до розв’язання складних життєвих ситуацій, навчити їх захищати себе від небезпеки, а т[hide][/hide]акож запобігати дитячому травматизму.

Робота з безпеки життєдіяльності дитини планується в нашому Голінському днз «Теремок» на весь календарний рік за такими розділами: ознайомлення дошкільнят з пожежною безпекою, правилами дорожнього руху, безпекою в побуті, поведінка з незнайомими людьми, безпека в природі.

У зв’язку з воєнними діями на сході нашої країни нині, навіть, на мирних територіях, стали з’являтися зброя та боєприпаси. Це становить величезну небезпеку для всіх людей, а особливо для дітей. Оскільки зброя завжди викликає в них великий інтерес. Тому наше нагальне завдання – інформувати дітей про можливі небезпеки, пояснювати, як їх уникнути. Необхідно пам’ятати вислів «Зброя – не іграшка, а страшна загроза життю».

Двічі на рік, в жовтні та квітні, проводимо «Тижні безпеки дитини». З метою поліпшення якості організаторської, практичної і навчально­виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки, захисту життя і норм поведінки в надзвичайних ситуація у днз «Теремок» був проведений «Тиждень безпеки дитини» з 19 по 23 жовтня.

Проводились різні форми роботи з залученням дітей: заняття, ігрова діяльність, театралізована діяльність, спостереження, конкурси, бесіди, екскурсії, читання художньої літератури, творча діяльність дітей. Це заняття на тему «Хай дитина знає кожна – жартувать з вогнем не можна», «Обережно дорога», заняття­гра «Як від лиха вберегтися», бесіди на тему «Як поводитися на вулиці з незнайомими людьми?», «Як зберегти свій будинок від пожежі?», інсценування казки «Кицькин дім». Але найцікавішою виявилась екскурсія­подорож до пожежної частини СТОВ «Україна». Діти побачили пожежну машину, дізналися про важливу і досить небезпечну професію пожежника з розповіді водія пожежної частини Товкача В.В. Повертаючись до дитячого садка, діти закріпили правила поведінки на вулиці та правила дорожнього руху. З набутими знаннями, уміннями та навичками, переповнені емоціями, веселі та щасливі діти поверталися до дошкільного навчального закладу. А ми, вихователі, зробили висновок, що проведення роботи з питань безпеки життєдіяльності в комплексі сприяє формуванню у маленьких громадян уміння бачити небезпеку, свідомо підходити до питання особистої безпеки, правильно діяти в певних ситуаціях, допомагає набути стереотипу поведінки у природі та суспільстві.

Щоб не трапилось біди,


Будь уважний всюди:


На дорозі, в лісі, вдома,

 

 

 

 

Надія Троць,

завідувач Голінським днз «Теремок».

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^