» Жнива - воістну свята пора
Інформація до новини
  • Переглядів: 49
  • Автор: admin
  • Дата: 2-08-2019, 08:48
2-08-2019, 08:48

Жнива - воістну свята пора

Завжди милуюся жнивами ­
Воістину свята пора.
Турбота Господа над нами:
Поля, наповнені добра.
Погладжує липневий вітер
Пшениць чуприну золоту.
А десь вже зібрано в засіки
Зерно добірне на току.

Саме такі поетичні рядки спадають на думку, коли споглядаєш залиті сонцем жнивні лани. Гаряча пора нині у хліборобів Бахмаччини – дорога кожна погожа днина, адже стигле зерно у полі чекати не може. Тому завзято та відповідально трудяться аграрії району, аби вчасно та без втрат зібрати виплеканий урожай. Цьогоріч погодні умови були мінливими, ніби випробовували трударів полів на оперативність. Але до збирання ранніх зернових завбачливі господарники підійшли у всеозброєнні: і техніки вдосталь, і пально­мастильними матеріалами забезпечені, люди працюють злагоджено. Все це можна назвати своєрідним іспитом для аграріїв, до якого потрібно готуватися заздалегідь.
Значну увагу керівництво району приділяє розвитку сільського господарства та переймається його проблемами. Приємно, що Бахмаччина вже не один рік займає лідируючі позиції в сільськогосподарській галузі. У минулому році Бахмацький район посів І місце та нагороджений Дипломом переможця трудового суперництва.
Аби ознайомитися, як проходить жнивна кампанія, голова райдержадміністрації Тетяна Неділько спільно з начальником відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимиром Лелюшком відвідали сільгосппідприємства, які вийшли на фінішну пряму збирання ранніх зернових.
Поля ПСП «Авангард», з яких цього дня планували зібрати урожай, колосилися стиглою золотавою пшеницею.
Край жнивної ниви зустрічає посадовців дбайливий керівник сільгосппідприємства Василь Булах. У гарячу пору збирання ранніх зернових природжений аграрій не сидить у кабінеті, а особисто багато часу приділяє жнивам – спілкується з працівниками, цікавиться проблемами та допомагає провідним фахівцям у їх вирішенні. Тож робота кипить з раннього ранку до пізнього вечора.
З повагою і вдячністю говорить Василь Миколайович про злагоджену роботу трудівників поля, які з відповідальність працюють у господарстві. Це є однією з важливих умов отримання високих урожаїв.
Під час перебування на полі мали можливість побачити, як на 70­гектарному полі збирають вирощений урожай працьовиті комбайнери Віктор Бойко, Валентин Рудомина, Руслан Шаповал допомагають їм помічники Олександр Ільченко та Микола Рудомина. Трудяться вони на сучасних комбайнах іноземного виробництва від роси і до роси. Перед потужною технікою схиляють голови та лягають на жатку ваговиті колоски, наповнюючи бункери дорідним зерном. Ось коло польової дороги чекають на комбайни великовагові КамАЗи. Через якийсь час до кузова щедрою рікою ллється чи не найдорожчий скарб – бурштинове зерно пшениці сорту «Ювівата 60». За один виїзд водії господарства Микола Савченко, Олексій Тимошенко, Сергій Гришко та Богдан Семеренко транспортують на точок близько 10­12 тонн зерна. Радує врожаєм жнивна нива. За словами головного агронома ПСП «Авангард» Дмитра Зуба цьогорічна урожайність пшениці становить близько 67 ц/га. Засіяно нею було 500 га землі. 400 гектарів займав ячмінь, який дав 60 ц/га, 50 га – жито та 10 га – овес. До речі, ПСП «Авангард» єдине господарство у районі, де вирощують жито, яке у подальшому використовується для випікання хліба на власній пекарні сільгосппідприємства.
Для того, щоб зібрати гарний урожай, чимало зусиль доклав головний агроном. Адже саме Дмитро Олексійович вибирав кращі сорти, контролював підживлення та обробку культур від шкідників, а нині пильно стежить за збиранням зернових. Бажаних результатів у роботі досягають тут не лише завдяки суворому дотриманню технологій, а й завдяки досконало організованому робочому процесу. Серйозний підхід до дотримання правил безпеки у господарстві. На полі під час збирання зерна чергує на пожежному автомобілі Микола Тарасенко. Усе для збереження зернового запасу. Куди не глянь, все тут до ладу. Адже недарма у народі говорять: «Де господар добре робить, там і поле щедро родить».
Робота роботою, а обід за розкладом. Смачні та поживні страви готують для працівників кухарі їдальні. А щоб не втрачати дорогоцінний час під час жнив, подбали про харчування працівників у полі. Спілкуючись із керівником ПСП «Авангард» Василем Булахом, голова райдержадміністрації Тетяна Неділько відзначила позитивні тенденції розвитку сільгосппідприємства та висловила сподівання, що з такими працьовитими аграріями район буде тримати першість у сільськогосподарській галузі.
Цього ж дня посадовці побували на току ФГ «Віт­чизна­Тиниця», яке очолює аграрій з діда прадіда Сергій Риженко (на фото). Сергій Іванович з власного досвіду знає, як організувати роботу у господарстві, аби отримати вагомі показники. Цьогорічні жнива трудівники поля завершили за рекордно короткий строк. Незважаючи на погодні умови, які, звісно, внесли свої корективи, вклалися у 18 днів. Для безперебійної роботи збирання ранніх зернових використовують тут техніку лише закордонних виробників. Загалом на жнивах були задіяні три потужні зернозбиральні комбайни «New Holland». Сумлінно трудилися, аби зібрати все до зернини досвідчені комбайнери Віктор Троць, Анатолій Савченко та Володимир Кравченко. Значних зусиль у плеканні урожаю доклав оператор самохідного обприскування Андрій Погорілий. Всі трудилися на славу, відповідно не забарився й гарний результат. Адже добре розуміють у ФГ «Вітчизна­Тиниця», що зерно не те, що у полі, а те, що в коморі. Нині все золотаве збіжжя зберігається у оброблених ангарах, які вміщують 5 тис. тонн.
Як зазначив керівник господарства Сергій Риженко: «Одним із проблемних
питань є реалізація виробленої сільгосппродукції в плані цінової політики. Попит на зерно є, але немає реальної ціни, тому нині зерно, окрім ріпаку, на зберіганні у власних складських приміщеннях.
Непогано вродили ранні зернові та тиницьких ланах. З 270­ гектарної площі намолотили 805 тонн ріпаку з урожайністю 29 ц/га, з 620­гектарного поля пшениці отримали 4500 тонн, яка дала 72 ц/га. Надають перевагу високоврожайним сортам пшениці, зокрема, «Богдана» та «Орійка». І, дійсно, бурштинові зернинки, хоч на голку нижи. Сяють вони у долонях господаря, який із задоволенням показує плоди хліборобської праці. Помітно, що у роботі господарства добрі результати. Бо ж відомо, якщо люди хочуть працювати, то працюють, а не хочуть – шукають причину. У кожного є свої труднощі, які потрібно долати. І роблять це тут успішно. Адже як дбаєш, так і маєш.
­Саме на таких аграріїв необхідно рівнятися, щоб українські поля колосилися стиглим зерном, а на столах красувались запашні паляниці,­ сказала очільниця району.
Згодом дорога привела до 50­гектарного поля ТОВ «Агрофірма ім.Шевченка», власником якого є Андрій Іваненко. Там саме йде збирання пивоварного ячменю сорту «Себастьян».
Жнива продовжуються. Не гаючи ні хвилини, загінку за загінкою долає сучасний зернозбиральний комбайн «New Holland». Керує ним досвідчений механізатор Анатолій Лавріненко. Загалом ячменем у господарстві засіяно 356
гектарів. Його середня урожайність цього року склала близько 60 ц/га. Гордовито походжають, ніби справжні агрономи, чорно­білі лелеки ячмінним полем. Вони, як символ добробуту та достатку, вселяють хліборобам надію на краще. У битві за цьогорічний врожай брали участь
комбайнери Микола Кроковний та Віктор Борисенко. Сумлінно трудяться й водії, транспортуючи зерно на тік Олександр Рябченко, Олександр Осінний, Віктор Ярмошенко, Сергій Петлай. Не менше роботи й на току господарства. Варто відзначити відповідальне ставлення до своїх обов’язків Івана Кучерини. Чоловік перевозить золотаве збіжжя на зерносушарку та КЗС. Керують очисними машинами Володимир Тарасенко та Михайло Шурубура.
Дбають у сільгосппідприємстві й про кормову базу для тваринництва. На тюкуванні соломи пресом трудиться Петро Вороненко, завантажують і складають тюки Сергій Груша, Віталій Лавріненко, Володимир Шаповал. На підбиранні та транспортуванні соломи на "Джамбо" працює Василь Черниш. Доставляють тюковану солому з полів Сергій Гирман, Анатолій Сисой, Віктор Бондаренко та тракторист Олександр Давидок.
З повагою говорить виконавчий директор ТОВ «Агрофірма ім.Шевченка» Микола Крапивний про Петра Лавріненка та бригаду скиртувальників. Відмінно спрацювала агрономічна служба підприємства на чолі з головним агрономом Леонідом Фесиком. Рівняються на нього і помічники Роман Булай та Анатолій Шевченко. Саме агрономам необхідно віддати належне у вирощуванні дорідних урожаїв. Важливу місію у жнива виконує інженерна служба, забезпечивши справність сільгосптехніки, зокрема, інженер Олександр Шевченко, бригадир тракторної бригади Андрій Шевченко, механік Станіслав Назаренко, завгар Іван Ярмошенко. Вони слідкували за тим, щоб техніка не підвела у найвідповідальнішу пору збирання ранніх зернових.
­Як говорить Микола Крапивний, всі працюємо злагодженою командою на добрий результат. Тим більше, що урожай цьогоріч справді гарний. А це у підсумку спільна робота кожного, хто трудиться у господарстві, в обробітку якого 3500 га землі. Озима пшениця на 607 га вродила по 72,1 ц/га. Ячменем засіяно 356 га, його урожайність складає близько 60 ц/га. Нині намолочено 4376 тонн пшениці. У день, коли ми перебували на полях, вже обмолотили 119 га ячменю.
Тож за такої організації хвилюватись за збирання зерна нічого. Кожне зернятко, кожен колосок на безкраїх полях для хліборобів – символ добробуту та впевненості у завтрашньому дні. Адже без хліба – немає життя. А без невтомних та сильних рук хліборобів – запашної паляниці на столах українців.
Підбиваючи підсумки робочої поїздки, голова райдержадміністрації Тетяна Неділько зазначила, що позитивні тенденції розвитку сільгосппідприємств Бахмаччини в поєднанні з новітніми технологіями нарощують показники виробництва, забезпечуючи продовольчу безпеку району.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^