» У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград , красиве і корисне
Інформація до новини
  • Переглядів: 68
  • Автор: admin
  • Дата: 16-08-2019, 08:29
16-08-2019, 08:29

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград , красиве і корисне

Нещодавно у фейсбуці привернули увагу світлини, які розмістила Людмила Котенко. На них зображені неймовірної краси виноградні грона. Кожна ягідка красується на літньому сонці, наливаючись солодким соком. Вирішила запитати, де і як вдалося виростити таку смакоту. Людмила Володимирівна залюбки запросила до себе додому, щоб показати і розповісти , що і в наших умовах при бажанні можна виростити чудовий сортовий виноград, який ми зазвичай звикли бачити й купувати лише на ринку або у супермаркетах чи магазинах. Як виявилося, виноградарством у працьовитій родині в основному займається чоловік Сергій Григорович, а Людмила Володимирівна в усьому йому допомагає та підтримує. У сімейному тандемі вони освоїли тонкощі виноградарської справи і успішно втілюють її у життя.
На впорядкованому подвір’ї родини Котенків все милує око. Відразу помітно, що живуть там справжні господарі. Ніби зірочки на клумбах полум’яніють чорнобривці, квітують троянди, серед яких застигли кумедні садові фігурки. Але майже скрізь, куди не глянь, на спеціальних опорах плететься виноградна лоза, внизу якої радують щедрим урожаєм ваговиті грона. Господар говорить, що біля будинку небагато землі, тому ця солодка культура займає майже всю площу. Нині Сергій та Людмила вирощують близько сорока сортів винограду, кожного року поновлюючи сад новими сортами. Саджанці переважно виписують через Інтернет із Закарпаття, Одеси, Херсону. Спостерігають за тим, як вони приживаються, як плодоноситимуть, чи дорідні дадуть грона. Буває, що деякі з них доводиться вибраковувати. Врешті, залишають найкращі.
Подружжя запрошує мене пройтися садом, де на перекладинах­ шпалерах в’ється виноград. Серед найкращих сортів Сергій Григорович називає «Довгожданний», «Пам'яті учителя», «Байканур», «Преображення», «Аркадія», «Вальок». У минулому році гарно вродив сорт «Руслан». Його гроно було вагою до 3 кілограмів, а ягода ­ завбільшки із сірникову коробку.
Цьогоріч перший урожай родина Котенків вже зібрала. Залишилися достигати більш пізніші сорти. Соковитими ягодами господарі пригощають мене прямо у саду.
­ Можете їсти їх відразу, хімічними препаратами виноградник зараз не обробляємо. Найкорисніше для рослин розчин перекису водню. Саме ним обприскуємо лозу, ­ ділиться секретами догляду чоловік.
По осені виноградар обрізає зайві пагони, а ті, що залишає, вкриває, щоб не вимерзли взимку. Все це робить він зі знанням справи, адже Сергій Котенко постійно займається самоосвітою, цікавиться новинками у галузі виноградарства, спілкується з однодумцями на форумах, читає відповідну літературу,відвідує виставки.

­Шкода , ­ говорить чоловік, що у нашому регіоні мало людей цікавиться вирощуванням винограду. Я вже й друзів намагався до цієї справи долучити, але все марно. Адже виноградництво займає багато часу і терпіння.
Любов до вирощування цієї культури Сергій Котенко успадкував від батька Григорія Яковича. Саме він 9 років тому привіз сину саджанець винограду. Відтоді все й почалося.
­
Батько теж захоплюється виноградарством. Він також має багато різних сортів. Отож зачасту ми у двох радимося, підказуємо один одному, як краще виростити той чи інший сорт, ­ розповідає Сергій.
Окрім винограду на подвір’ї родини Котенків ростуть інші культури, які до недавнього часу були невластиві нашому регіону. Зокрема, хурма, ягоди годжі, кизил, ківі, персики, ремонтантна малина та полуниця. У планах подружжя висадити ще чимало теплолюбних фруктів та ягід. Оскільки земельної ділянки біля садиби замало, то невтомні садівники вирощують все на дачі у сусідньому селі разом із батьками Григорієм Яковичем та Антоніною Федорівною.
Також подружжя Котенків займається розмноженням саджанців сортового винограду.
­ Велика цінність домашнього винограду у тому, що він до споживання висить на лозі, достигає. На відміну від купленого, не лежить у холодильнику чи в ящиках, його не везуть довгий час у дорозі, а тому виноград не втрачає свого смаку. Ми полюбляємо смакувати соковитими ягодами, а також пригощаємо друзів, ­ говорить господар.­ Цьогоріч сонячні грона домашнього винограду реалізовували на місцевому ринку. Частину переробляємо на вино, яке потім розливаємо у власноруч оздоблені пляшки. Це завжди гарний подарунок.
Не лише вирощуванням винограду та інших фруктів займається родина. Цікавиться Сергій Котенко ще й бджільництвом. Спільно з батьком вони утримують десяток бджолосімей. Мед використовують для власних потреб. Нині їхня пасіка перебуває у мальовничому селі Острів, яке знаходиться поруч із лісом, тож працьовиті комахи носять до вуликів екологічно чистий продукт. Саме такий цілющий мед має лікувальні властивості і гарний смак.
­ Як у вас на все вистачає часу,­ запитую у подружжя.
­ Головне, потрібно любити справу, якою займаєшся, лише тоді отримаєш бажаний результат і задоволення. А ще необхідно мати терпіння.
До речі, цьогоріч Сергій та Людмила святкуватимуть 24 річницю подружнього життя. У любові й злагоді виховали вони сина Дмитра, який нині здобуває вищу освіту у Вінниці. Батьки радіють його успіхам і чекають додому. Саме для нього залишили вони найкращі соковиті грона винограду.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^