» Село - краплиночка на карті
Інформація до новини
  • Переглядів: 607
  • Автор: admin
  • Дата: 30-08-2019, 08:26
30-08-2019, 08:26

Село - краплиночка на карті

Незабутнім та веселим, колоритним та багатоголосим, велелюдним, по­ родинному дружнім видалось свято у селі Українське, яке відзначило своє 90­ річчя. У невеличкому селі, малесенькій краплиночці на карті нашої України, зібралося багато людей, які щиро раділи зустрічі, дарували один одному усмішки, тиснули по­дружньому руки, обіймалися, а у декого на очі наверталися сльози радості і щастя.
День села­ завжди особ­лива і хвилююча подія, адже це не просто свято, це спогади, зустріч із дитинством і юністю, односельцями, шкільними друзями. І як тут без цікавої мандрівки в минуле, яка заводить у круговерть спогадів, іноді, радісних, а іноді із нотками смутку.
90 років – це мало чи багато? По­ різному можна відповісти на це питання. За ці роки в селі народилося, виросло, пішло у доросле життя не одне покоління. Засноване село Українське у 1929 році, входило воно до складу Стрільницької громади. Зі спогадів Віри Тимофіївни Квач, яка також була присутня на святі та подарувала присутнім пісню, першим у селі поселився її батько Тимофій Самойленко. У 30­х роках із 4 ланок був створений перший колгосп, а у 50­х його об’єднали з колгоспом, який працював у сусідньому селі Стрільники. В село прибували люди, будували будинки, облаштовували свої обійстя. Пережили Другу світову війну. Майже всі чоловіки Українського, приблизно 60, пішли на фронт, багато хто не повернувся, вдовами залишилися 18 жінок. Після війни тяжко працювали, аби підняти село з руїн. Збудовано школу, клуб, тваринницьку ферму, велике зерносховище, вирощували цукрові буряки, заготовляли корми для тварин, були ручні віялки, кузня, тік, відкрито ФАП, магазин, у 60­х роках проведено радіо та електроенергію. Чимало слави та визнання приніс створений фольклорний ансамбль, учасники якого брали участь не лише в районних культурно – масових заходах, а і в обласних та республіканських оглядах фольклорних колективів. У селі на той час було близько сотні жилих будинків, проживало 287 жителів.
Було гарне безперебійне транспортне сполучення із райцентром. У 1973році село Українське перейшло до складу Курінської сільської ради. На жаль, у 70­х роках у селі зменшилася народжуваність, роботи для всіх не вистачало, люди стали виїжджати із населеного пункту в пошуках кращого життя.
Нині вихідці із села Українське працюють у різних сферах. Серед них є бухгалтери, працівники торгівлі, медицини, залізничного транспорту, місцевого самоврядування, педагоги, інженери, водії, чимало із них обіймають керівні посади. Окремі слова вдячності на святі звучали на адресу чоловіків, які пднімали цілину та працювали на шахтах Донбасу.
У мальовничому селі Українське нині налічується 12 жилих дворів, проживає 21 мешканець, всі вони ніби одна дружна сім’я, хоч і різного віку, різних життєвих уподобань, але їх об’єднує любов до рідного села, до своєї малої батьківщини.
З ювілейним святом мешканців села Українське та всіх присутніх на урочистостях привітали перший заступник голови районної державної адміністрації Роман Неволько, Курінський сільський голова Леонід Вдовенко, депутат районної ради Світлана Шатан, голова Курінської ветеранської організації Василь Слабій, мешканець села Українське, Стрільницький сільський голова Сергій Дзюба, які побажали здоров’я, благополуччя, добра та миру на українській землі, а також святкового настрою та ніколи не забувати свою малу батьківщину, батьківського порогу, завжди підтримувати родинні стосунки з рідними, не втрачати зв’язків із колишніми сусідами, односельцями. Гучними оплесками дякували присутні на святі Любові Чепур та Івану Герасименку, які подарували власні задушевні поетичні рядки.
Гарно декорована сцена, вишиті серветки та рушники, світлини, яскраві картини, розписані тарілки, українські пісні, налаштовували всіх присутніх на гарний відпочинок та приємні враження. Ніхто тут не сумував, адже із завзяттям всіх гостей свята розважали учасники фольклорного ансамблю «Полісяни» Курінського сільського будинку культури, даруючи запальні українські композиції та гуморески.
Дуже приємно було бачити на святі мешканку села Українське, довгожительку Антоніну Григорівну Шульжик, яка є ровесницею населеного пункту, в якому прожила усе своє нелегке життя. На святі вона не була обділена турботою рідних та близьких, слова шани звучали на адресу поважної жінки і від Курінського сільського голови Леоніда Вдовенка, який вручив їй подарунок. Гарними словами та піснями привітали і мешканця села, який нещодавно відсвяткував свій 50­річний ювілей, Сергія Дзюбу. До речі, його сім’я є наймолодшою, яка проживає в Українському.
Святкове дійство продовжив Стрільницький жіночий ансамбль «Берегиня», який порадував чудовими піснями і прекрасними номерами художньої самодіяльності.
Свято вирувало, люди спілкувалися, впізнавали один одного, адже дехто не бачився 30, а то і 40 років.
­ Дуже дякуємо організаторам за ось таке чудове гучне свято, яке об’єднує всі покоління в одну родину, ­ говорить Любов Чепур. – Це прекрасна нагода зустрітися через роки, пригадати дитинство, юність.
Тут побачились чотири подруги Любов Чепур (Самойленко), сестри Катерина Фесай та Анна Захаренко ( Вовк), Марія Самойліченко (Голотяк). А як щиро раділи зустрічі Раїса Мацко, Валентина Вакуленко, Любов Редько, Валентина Петренко та Валентина Багрова, адже саме в Українському промайнули , наче птахи, їхні роки дитинства.
Разом з татком Ігорем, мамою Іриною завітав на свято і Єгорчик Кича. Їхня родина також тісно пов’язана із селом Українське, адже саме тут мешкали дідусь та бабуся Ігоря, який полюбляв у дитинстві у них бувати.
По закінченню урочистої частини всі присутні мали змогу посмакувати смаженим кабанчиком, запашним кулішем, соковитими кавунами, цукерками. Все це завдяки щедрості спонсорів – народного депутата України Валерія Давиденка, депутата районної ради, директора ПСП «Авангард» Василя Булаха, директора ТОВ « Поліський бекон» Дмитра Дудка.
Тож День села в Українському видався, дійсно, на славу! Відзначили його гучно, по­ родинному, з доб­ром та любов’ю!
Інна Мозгова.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^