» Батурин завжди дивує і приваблює
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 096
  • Автор: admin
  • Дата: 20-11-2015, 10:08
20-11-2015, 10:08

Батурин завжди дивує і приваблює

Місто Батурин в українській історії пов’язане з часом козацьких вольностей і такими видатними гетьманами як Іван Мазепа, Дем’ян Многогрішний, Іван Самойлович, Пилип Орлик та Кирило Розумовський.

І тому, коли з’явилась можливість черговий раз відвідати гетьманську столицю, члени історичного гуртка « Пам’ять» Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст. №4 із задоволенням здійснили навчально­екскурсійну поїздку до Національного заповідника. Хоч багато хто з учнів уже не раз бував у Батурині, але це невеличке містечко настільки багате своїм історичним минулим, що кожного разу дізнаєшся щось нове, по­іншому сприймаєш буденні речі, збагачуєшся духовно.

Відвідавши одну з видатних храмових будівель доби класицизму в Україні – Воскресінську церкву­усипальницю останнього гетьмана К. Розумовського та детально ознайомившись з скульптурними композиціями на Воскресінській площі, які вражають своєю величчю і неординарністю,смисловим наповненням ми вирушили до Цитаделі Батуринської фортеці, де дізналися чимало історичних фактів, ознайомились із основними об’єктами, історією їх реконструкції та відтворення. Нікого не змогла лишити байдужим прониклива розповідь екскурсовода про страшну долю козаків­захисників та жителів Батурина 2 листопада 1708 року.

Не так давно відкритий історико­культурний центр ім. Міклухи­Маклая, який більшість з нас відвідали вперше, справив позитивні та емоційні враження. Ми побачили багато цікавих експонатів, галерею портретів рідних Маклая,простежили їх родовід, дізналися подробиці з життя ученого, а також, як вдалося Маклаю назавжди увійти у вдячну пам’ять людства.

Усі ми були дуже задоволені екскурсією і відчули свій зв’язок із багатьма поколіннями людей, які жили упродовж століть на нашій рідній землі і творили її незабутню історію.

 

 

 

Вікторія Кондратенко,

староста гуртка «Пам’ять» ЗОШ І­ІІІ ст. №4.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^