» Ділилися досвідом
Інформація до новини
  • Переглядів: 21
  • Автор: admin
  • Дата: 6-09-2019, 08:44
6-09-2019, 08:44

Ділилися досвідом

Спочатку учасники семінару побували у селі Тиниця, де всіх гостинно зустріла Тиницький сільський голова Наталія Риженко. Відразу кинулась в очі посадовцям капітально відремонтована ділянка центральної дороги протяжністю 1,8 км. Ремонтні роботи проводились за кошти державного бюджету за сприяння народного депутата України Валерія Давиденка. На території села привертають увагу яскраві дитячі майданчики. Про встановлення сучасного майданчика для малечі також подбав Валерій Давиденко. Вагомим досягненням Тиницької громади є введення в дію вуличного освітлення по всій території населеного пункту за кошти місцевого бюджету. Нині залишилось запустити лише три лічильники. За використану електроенергію сплачують коштами місцевого бюджету. Аби мешканці громади могли вільно користуватися Інтернет послугами, у Тиниці розпочалися роботи по підключенню швидкісного Інтернету. Учасники семінару оглянули їдальню, де харчуються учні початкової ланки Тиницької ЗОШ І-ІІІ ст. Всі були приємно вражені комфортними умовами закладу. Все це завдяки депутату районної ради, керівнику ФГ « Вітчизна-Тиниця», Сергію Риженку. Розповідаючи про напрацювання, очільниця громади поділилася і планами на майбутнє. Зокрема, у перспективі будівництво стадіону та дитячого садка.
Далі шлях проліг до Григорівської територіальної громади. Секретар Григорівської сільської ради Олена Тупа залюбки ознайомила присутніх з виконанням проектів місцевого значення, одим з яких є встановлення у центрі села 4 камер відеоспостереження.Олена Миколаївна відзначила, що з введенням їх в експлуатацію, люди стали більш відповідально ставитися до дотримання правил громадського порядку та благоустрою. Окрім цього, в громаді працює вуличне освітлення. Наступним об’єктом, де побували учасники заходу, став місцевий Будинок культури. Там проведено ремонтні роботи, а саме замінено 11 вікон та 2 дверей на сучасні металопластикові, відремонтована глядацька зала, фойє, ганок, кабінет директора. Оновили матеріальну базу, придбавши музичні інструменти, одяг для сцени, гардини, сценічні костюми, стільці для глядачів, більярд тощо. Неможливо не відзначити впорядковану територію села та закладів соціальної сфери. Не залишають поза увагою у Григорівці історичні та культурні надбання. На території місцевого скверу на окоренку дуба, під яким писав свої твори Тарас Шевченко, встановили пам’ятну плиту. Нині там тривають роботи по монтажу декоративної огорожі. Окрасою Григорівської громади є новозбудована церква Архістратига Михаїла, яку відвідали присутні.
На належному рівні у селі проводиться навчально –виховна робота. У школі навчається 86 учнів, 15 маленьких григорівчан виховуються у закладі дошкільної освіти. Для дітей створені всі необхідні умови, незважаючи на те, що приміщення школи збудоване у 1905 році. Приємно, що скрізь чисто, охайно, зроблений косметичний ремонт як в коридорах, так і в класних кімнатах. Матеріальна база постійно оновлюється. Значну спонсорську допомогу для школи надає засновник ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка» Андрій Іваненко. Допомагає громаді народний депутат України Валерій Давиденко. За його сприяння навчальний заклад поповнився тренажерами для занять спортом. Але поряд із цим є проблемні питання, що стосуються завершення будівництва нового приміщення школи. Значну увагу у громаді приділяють розвитку спорту. Радують своїми успіхами як футболісти, так і волейболісти. Григорівська футбольна команда виборола 1 місце серед аматорських команд у першій лізі. Вагому фінансову підтримку спортсменам постійно надає ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка». Медичне обслуговування мешканців Григорівської громади здійснюють працівники лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Двічі на тиждень веде прийом пацієнтів сімейний лікар. Для медичного обслуговування населення в селі є всі необхідні умови.
Районне керівництво, голови територіальних громад, депутати районної ради побували на молочно- товарній фермі ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка», де оглянули умови утримання тварин, ознайомилися з технологією годівлі ВРХ. Нині молочна галузь - одна з найскладніших напрямків господарювання. Підприємство розширює свої можливості, збільшуючи чисельність поголів’я та впроваджуючи сучасні технології ведення господарства. Виконавчий директор ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка» Микола Крапивний говорить: «Нині у сільгосппідприємстві утримується 1850 голів ВРХ, з них 750 дійного стада. Завдяки збалансованій кормовій базі за день середній надій на дійну корову становить 31,5 літра. За день на фермі отримують близько 21 тонни високоякісної білопінної продукції. Загалом в одному з потужних господарств району працює 235 чоловік.
По завершенню секретар Григорівської територіальної громади Олена Тупа розповіла про подальші, плани - будівництво школи, реконструкцію стадіону, ремонт доріг, вуличне освітлення, благоустрій.
Потім учасники семінару прибули у Рубанську територіальну громаду, де оглянули відремонтовану ділянку дороги із суцільним покриттям. Як розповіла секретар Рубанської сільської ради Олена Бондар, оновлена ділянка дороги складає близько 2 км. Роботи були виконані оперативно та якісно. Люди задоволені, оскільки зможуть безперешкодно пересуватися населеним пунктом як авто, так і велотранспортом. Серед напрацювань сільської ради - впорядкований та відремонтований Меморіал загиблим у роки Другої світової війни. Не оминули увагою на семінарі Рубанську ЗОШ І-ІІІст., де навчається 42 учні. Приміщення ошатне, зроблені косметичні ремонти класних кімнат. Побувавши у класах Нової української школи, голова райдержадміністрації Тетяна Неділько відзначила креативний підхід до оформлення приміщення класу вчителя-початківця Ірини Третяк. Ірина Миколаївна розфарбувала яскравими фарбами старі меблі, надавши їм привабливості. Діє у громаді днз «Берізка», де виховується 11 дітей. Поряд із напрацюваннями у селі є низка проблемних питань, які потребують першочергового вирішення, а саме утримання приміщення місцевої лікарні.
Цього дня учасники семінару відвідали Дмитрівську громаду. З нагоди відзначення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, побували на місцях вічного спочинку Героя України Василя Прохорського та військовослужбовця Олександра Пащенка. Посадовці поклали квіти до могил та вшанували їх світлу пам’ять хвилиною мовчання. Приємно здивувала сільських голів впорядкована територія поблизу обійстя мами Василя Прохорського Світлани Діденко у с. Щучій Греблі. Там різнобарв’ям квітів буяє Калинова алея. Посадовці поспілкувалися з мамою Героя, яка ініціювала створення цієї краси в пам’ять про сина.
У рамках заходу власним досвідом із впровадження енергоефективності поділилася секретар Дмитрівської селищної ради Людмила Кудрявцева. Людмила Петрівна розповіла про енергоефективні сонячні батареї, які встановлені на території дитячого майданчика у центрі смт Дмитрівки. Завдяки цьому вдалося забезпечити економне освітлення у темну пору доби.
Чимало запитань було щодо утримання місцевої пожежної охорони за участю громад району. Пожежна охорона перебуває на балансі селищної ради. Вирішити питання з її фінансуванням вдалося шляхом укладання спільних угод на обслуговування з Кропивненською, Гайворонською, Рубанською, Григорівською, Голінською сільськими радами. Нині у пожежній охороні працює 9 чоловік. Є два спецавтомобілі. Окрім пожеж, бригада виїжджає на допомогу людям, які потрапили у снігові замети тощо. Приємно було побувати у найвіддаленішому населеному пункті Бахмацького району- Кропивненській територіальній громаді. Гарне враження справила впорядкована територія, відремонтовані дороги. Помітно, що значну увагу у селі приділяють благоустрою. Зацікавило учасників семінару облаштування системи опалення приміщень закладів соціальної сфери з встановленням альтернативних джерел палива. Кропивненський сільський голова Володимир Ткаченко відповів на поставлені питання, які цікавили сільських голів щодо встановлення даного виду опалення.
Чимало позитивних ідей , які можна запозичити для впровадження у діяльності очільникам громад, побачили учасники семінару у Гайворонській територіальній громаді. Гайворонська сільська рада є яскравим прикладом того, що не потрібно боятися змін, а ставати на шлях розвитку, сподіваючись на власні сили. Яскравим прикладом цього є діяльність Гайворонського сільського голови Валентина Бойка спільно з працівниками сільської ради, закладів соціальної сфери та мешканців громади. Відразу помітно, що живуть у селі люди, які дбають про благоустрій населеного пункту. Куди не глянь – скрізь пофарбовані огорожі, обкошені узбіччя тощо. На належному рівні у селі діє комунальне підприємство «Орієнтир», яке займається збиранням і вивезенням побутових відходів, обробкою деревини, впорядкуванням території, взимку – розчисткою доріг від снігу.
Значну увагу у Гайвороні приділяють розвитку спорту та національно – патріотичному вихованню молоді. У селі створені як чоловіча, так і жіноча футбольні команди, проводяться традиційні щорічні турніри з настільного тенісу, спортивні змагання до Дня захисника України тощо. Як у школі, так і в громаді загалом постійно відбуваються заходи, спрямовані на патріотичне виховання підростаючого покоління. У минулому році на території Гайворонської сільської ради для дітей не лише з Бахмацького, а й сусідніх районів проводились військові вишколи «Гайворонська січ». У нинішньому році діяв спортивно-туристичний екотабір «Гайворонська січ 2019». Діти із задоволенням та цікавістю провели час на свіжому повітрі та поповнили свої знання і вміння з військової справи.
Завершився виїзний семінар у Голінській територіальній громаді, де Голінський сільський голова Наталія Вернигора поінформувала присутніх про співпрацю з місцевим сільгосппідприємством СТОВ «Україна» у вирішенні питань життєдіяльності громади та привела приклади реалізації спільних проектів, а саме благоустрій території та облаштування відпочинкової зони у Голінці. Варто відзначити привабливий вигляд центру села. На належному рівні у громаді функціонують заклади соціальної сфери - ФАП, Будинок культури, загальноосвітній заклад тощо. Все це присутні мали змогу побачити на власні очі.
Підбиваючи підсумки виїзного семінару, районне керівництво зазначило, що такі заходи є не лише корисними, а й необхідними для продуктивної діяльності органів місцевого самоврядування. Оскільки кожному було цікаво побачити напрацювання та досягнення своїх колег у роботі та запозичити щось для себе. Загалом ми пересвідчились, що Дмитрівська територія, де успішно працюють громади, справляє гарне враження і кожна з них має чим похвалитися.

Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^