» Куди звертатися жителям району у разі смерті близької людини та про інші проблемні питання, порушені в публікації, надрукованій у минулому номері нашої газети
Інформація до новини
  • Переглядів: 20
  • Автор: admin
  • Дата: 6-09-2019, 08:58
6-09-2019, 08:58

Куди звертатися жителям району у разі смерті близької людини та про інші проблемні питання, порушені в публікації, надрукованій у минулому номері нашої газети

Куди мають звертатися близькі у разі смерті людини вдома?
- У разі смерті людини вдома її рідні мають звернутися до працівників Бахмацького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області за телефоном екстреного виклику (102), а також до сімейного лікаря.
Відповідальні працівники поліції мають виїжджати негайно при надходженні повідомлення про факт смерті людини за місцем її проживання та за результатами огляду трупа з'ясовують обставини смерті, і як результат - складають висновок щодо ненасильницької смерті людини за місцем її проживання.
На підставі даного висновку, попереднього спостереження, огляду тіла померлого сімейний лікар видає «Лікарське свідоцтво про смерть» (за формою № 106/о).
Якщо родичі мають звертатися до сімейного лікаря, то чи обов’язково потрібно, аби померла людина мала укладену з ним угоду (декларацію)? Чи можна звертатися просто до медичного закладу первинної ланки за місцем проживання померлого?
- Звичайно, бажано мати укладену угоду з сімейним лікарем. У разі відсутності угоди свідоцтво про смерть надається за місцем її настання черговим лікарем комунального некомерційного підприємства «Бахмацький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" Бахмацької районної ради Чернігівської області, але при умові попереднього спостереження в медичних закладах.
Які документи необхідно мати при собі рідним померлого, щоб отримати «Лікарське свідоцтво про смерть»?
- При собі необхідно мати:
•висновок Бахмацького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області щодо ненасильницької смерті людини за місцем проживання;
•паспорт померлого;
•амбулаторну картку померлого.
Коли і за яких умов приймається рішення щодо направлення померлого на паталого-анатомічний розтин або ж судово-медичну експертизу?
- На паталого-анатомічний розтин направляється тіло померлого, який помер у лікувальних закладах або ж тіло людини, яка перебувала під наглядом лікаря (наприклад, у машині швидкої допомоги).
Натомість на судово-медичну експертизу направляються трупи людей з ознаками насильницької смерті або підозри на таку смерть, смерть яких настала раптово або при нез’ясованих обставинах, поза місцем їхнього проживання та особи яких не встановлено. Транспортування трупа людини з ознаками насильницької смерті або підозри на таку смерть до бюро судово-медичної експертизи здійснюється в установленому законодавством порядку обов’язково в супроводі працівника поліції.
У м. Бахмачі працює патологоанатом, який знаходиться в штаті КЗ «Чернігівське обласне патологоанатомічне бюро». Судово-медичну експертизу проводить судмедексперт, який є працівником КЗ «Чернігівське обласне бюро судово-медич- ної експертизи», і знаходиться в місті Борзна.
Розуміючи важливість та необхідність спрощення процедури отримання висновку про смерть, райдержадміністрація неодноразово зверталася до керівництва КЗ «Чернігівське обласне бюро судово-медичної експертизи» з проханням ввести посаду судмедексперта, який би знаходився в м. Бахмачі. Однак поки-що позитивного рішення не отримано.
Що стосується роботи Рубанської лікарні, то віднайдено шляхи, і медичний заклад нині працює.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^