» Професія - рятівник: жінки у службі надзвичайних ситуацій
Інформація до новини
  • Переглядів: 20
  • Автор: admin
  • Дата: 13-09-2019, 14:42
13-09-2019, 14:42

Професія - рятівник: жінки у службі надзвичайних ситуацій

У штаті 14 ДПРЧ м. Бахмача сумлінно працюють диспетчерами Валентина Ващенко, Ірина Глущенко, Марина Геніна та Олена Манаєва. Всі вони відповідально ставляться до своїх обов’язків, бо розуміють всю важливість своєї роботи. Саме їхні голоси ми чуємо у телефонній слухавці, коли звертаємось за допомогою до служби порятунку. Серед диспетчерів МНС найчастіше зустрічаються саме жінки, бо вони завжди зможуть відчути людину, її стан, знайти необхідні слова, щоб заспокоїти, в той же час оперативно направляючи допомогу туди, де сталося лихо.За зміну трапляються різні випадки. За словами диспетчерів 14 ДПРЧ м. Бахмача люди телефонують у різних емоційних станах. У таких умовах найважливіше отримати вчасно і правильно всю необхідну інформацію, тобто адресу або місце пригоди, чи є постраждалі, номер телефону заявника, масштаби локалізації пожежі тощо. Від цього залежить кількість направлених автомобілів та швидкість їх виїзду, необхідність виклику інших служб тощо. Зазвичай люди з розумінням ставляться до такого роду запитань, але трапляється, що деякі дратівливо відповідають, мовляв, яка вам різниця. Вважають, що ми лише даремно витрачаємо час. Але необхідно знати, що будь-яка деталь може виявитися життєво важливою та зіграти вирішальну роль у порятунку людського життя. Диспетчери приймають виклики від населення всього Бахмацького району, а потім в залежності від адреси, де сталася надзвичайна подія, направляють автомобіль із найближчої пожежної охорони або частини, ведуть облік людей на об’єктах з нічним перебуванням- лікарнях, стаціонарних відділеннях територіального центру, дитячих таборах тощо.
Всіма тонкощами диспетчерської служби досконало володіє прапорщик цивільного захисту Валентина Ващенко. Валентина Григорівна вже 15 років працює диспетчером 14 ДПРЧ м. Бахмача. Так співпало, що на цю роботу вона прийшла 17 вересня, у день професійного свята рятівників. Жінка відразу усвідомила всю важливість своїх обов’язків. Такого принципу дотримується і нині. Цінують і поважають її колеги, молоді фахівці переймають у неї досвід.
Коли Валентина Григорівна заступає на зміну, то всі проблеми і турботи залишає за порогом пожежної частини. Оскільки добре усвідомлює, що потрібно сконцентруватись лише на своїй роботі, яка пов’язана з порятунком людей. В екстрених ситуаціях вона вміє діяти швидко та злагоджено, здатна обробити значний обсяг інформації за короткий термін та вжити необхідних заходів, щоб допомога прибула своєчасно.
Окрім роботи, жінка захоплюється тихим полюванням, під час якого відпочиває душею. Вона добре розуміється на грибах і може збирати їх годинами. Але найважливішим у своєму житті вважає родину, яка завжди підтримає, розрадить та допоможе відволіктися від трудових буднів.
Більше десяти років диспетчером 14 ДПРЧ м. Бахмача працює Ірина Глущенко. Головним завданням у своїй роботі вважає порятунок людського життя та допомога населенню. Адже все починається саме з надходження виклику до диспетчерської служби. Звідти стартує процес оповіщення чергової бригади служби цивільного захисту та за потреби інших служб для виїзду на місце події. Ірина Андріївна відповідальний та добросовісний працівник, який чітко знає свої обов’язки. Доводиться працювати як вдень, так і вночі, адже біда не питає, коли приходити.
- Мабуть, найважче в моїй роботі- це чути на тому кінці проводу голос, сповнений відчаю, паніки і тривоги. У цей час розумієш, що необхідно взяти всю волю в кулак і заспокоїти людину, - розповідає Ірина Глущенко. Відпочиває жінка за своїм улюбленим заняттям- вирощуванням різних квітів.
З 2009 року лави 14 ДПРЧ м. Бахмача поповнила молода та перспективна жінка Марина Геніна. На посаді диспетчера вона трудиться 10 років. Вона впевнено почуває себе на робочому місці, колеги говорять, що на неї завжди можна покластися у будь-якій ситуації. Коли спілкуєшся з Мариною, яка майже кожну зміну пропускає через себе людський біль і при цьому залишається спокійною, то розумієш, саме такі рятівники викликають повагу і вдячність. Марина Геніна любить свою роботу і горда тим, що пов’язала своє трудове життя з професією, головне в якій- порятунок людей. Від трудових буднів відпочиває вона зі своєю родиною, яка додає їй сил і наснаги.
Всі три працівниці мають фахову освіту. Закінчили вище професійне училище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності у м. Вінниці.
Пліч-о-пліч зі старшими колегами 9 років трудиться диспетчером 14 ДПРЧ м. Бахмача Олена Манаєва. Її робота нічим не відрізняється від колег-диспетчерів.
- Моє завдання- оперативно прийняти дзвінок та відреагувати на нього. Якщо це хибний виклик, а це буває досить часто, поговорити з людиною і пояснити, у яких випадках до нас потрібно телефонувати. Хоча ми найчастіше бажаємо: "Нехай краще у вас не з’являється потреба до нас звертатися. Тому що до нас дзвонять, коли трапляється біда",-розповідає жінка.
Найскладніше у роботі диспетчера – зберігати психологічну стійкість та не піддаватись емоціям. Буває так, що дуже зачіпає, але диспетчер пам’ятає про свої обов’язки.
Незважаючи на психологічну складність, Олена любить і цінує свою роботу. Тим більше, що працює за спеціальністю, яку після школи здобула у Київському електро-механічному технікумі.
- Хоч я й не виїжджаю на виклики, але бути причетною до рятування життя людей для мене є дуже почесно,- говорить Олена Манаєва.
За багаторічну працю, високий професіоналізм, сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків диспетчери мають відзнаки. Всі вони працюють зі знанням справи, мають професійну освіту, яку опанували у навчальному центрі оперативно-рятувальної служби цивільного захисту у с. Ватутіне. Закінчили курси за програмою тематичного короткотермінового семінару "Англійська мова для працівників диспетчерських служб територіальних органів управління МНС".
Після спілкування з диспетчерами 14 ДПРЧ м. Бахмача стає зрозумілим, що рятівники – це не лише пожежники. Насправді –це професіонали, які діють в абсолютно різних сферах нашого буденного життя, роблячи його більш безпечним та спокійним.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^