» Юні таланти в гетьманському Батурині
Інформація до новини
  • Переглядів: 55
  • Автор: admin
  • Дата: 25-10-2019, 08:36
25-10-2019, 08:36

Юні таланти в гетьманському Батурині

22 жовтня 2019 р. у самому серці гетьманської України, у палаці гетьмана Кирила Розумовського, відбувся VІІІ Обласний музичний фестиваль­конкурс молодих виконавців імені Андрія Розумовського. Цьогорічний фестиваль ще більш особливий, адже його проведення приурочене 350­річчю з дня заснування в місті Батурин гетьманської резиденції. Саме Батурин з 1669 року є символом держави та нації, культурним осередком Гетьманщини, і цього святкового дня усі присутні були горді, що їм випала велика честь бути присутніми у гетьманському Батурині, доторкнутися до його історії, а отже – і до історії самої Гетьманщини. Учні Батуринської ЗОШ І­ІІІ ступенів імені Григора Орлика Марія Воліченко та Альбіна Горіла перенесли усіх присутніх у добу гетьманів та ознайомили з їх культурною та меценатською діяльністю.Цьогоріч 37 талановитих дітей з мистецьких шкіл Сумської та Чернігівської областей виявили бажання брати участь у конкурсі, адже для кожного конкурсанта символічно виступати саме у стінах гетьманського палацу. Вітаючи учасників, голова Бахмацької районної державної адміністрації Тетяна Неділько, Батуринський міський голова Леонід Душа, генеральний директор Національного заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Реброва, директор Чернігівського музичного коледжу ім. Левка Ревуцького Володимир Суховерський побажали гарних виступів та незабутніх вражень, зазначили, що сама аура палацу надихає на творчість.
Окрема подяка Антону Кармазіну – українському композитору, члену Національної спілки композиторів України, та Наталії Макаровій – асистенту­стажисту Національної музичної академії України ім. П.Чайковського за неповторні хвилини музичної насолоди, яку вони створили своїм виступом.
Понад дві години без перерв тривала конкурсна програма. І організатори, і члени журі, і вчителі змогли насолодитися неповторними виступами юних талантів.
Оцінювали виступи конкурсантів визнані фахівці у галузі мистецтва. Так, цю важливу місію у номінації «Фортепіано» визначали Володимир Суховерський – директор Чернігівського музичного коледжу ім. Л.Ревуцького; Олена Астаф’єва – заслужений працівник культури України, директор Чернігівської музичної школи № 1 ім. С.Вільконського; Людмила Іванько – вчитель­методист фортепіано Бахмацької районної школи мистецтв ім. А.Розумовського; Олена Леус – вчитель­методист, завідувач фортепіанного відділу Бахмацької районної школи мистецтв ім. А.Розумовського. У номінації «Академічний спів» виступи дітей оцінювали Лариса Роговець – народна артистка України, викладач­методист сольного співу, завідувач циклової комісії Чернігівського коледжу ім. Л. Ревуцького; Олександр Іванько –директор Бахмацької районної школи мистецтв ім. А. Розумовського; Світлана Ситайло – вчитель­методист вокалу, завідувач відділу сольного співу Бахмацької районної школи мистецтв ім. А. Розумовського; Наталія Тищенко – старший викладач­методист вокалу Бахмацької районної школи мистецтв ім. А.Розумовського.
Яскраві результати показали учні Бахмацької районної школи мистецтв ім. Андрія Розумовського. У номінації «Академічний спів» журі визначило Гран­прі, яке отримав Артем Видиш (на фото з Наталією Тищенко). Перше місце в цій же номінації зайняла Софія Голов­ченко, а третє отримала Катерина Білозор. У старшій віковій категорії перше місце здобула Анна Ситайло. У молодшій віковій категорії у номінації «Фортепіано» перше місце отримав Артем Домашенко, а друге ­ Єлизавета Глушко.
Окремими грошовими призами були нагороджені учні за краще виконання творів українського композитора Олександра Іванька.
Надзвичайно щедрим був цьогорічний призовий фонд. Дипломи, грошові винагороди, пам'ятні сувеніри та книги з нотами були вручені лауреатам та переможцям від Благодійного фонду «Світанок», Національного історико­культурного заповідника «Гетьманська столиця», Бахмацької районної державної адміністрації та Бахмацької районної школи мистецтв ім. Андрія Розумовського. Традиційно від Благодійного фонду «Світанок» учасники отримали заохочення за найкраще концертне вбрання в українському народному стилі. Організатори фестивалю подякували всім присутнім за справжнє музичне свято, що відбулося на високому рівні, відзначили творчі таланти дітей, подякували їм та їхнім викладачам за бажання творити прекрасне, за ту кропітку роботу, яка дає вагомі результати.
Дитячі очі світилися радістю, були щирі усмішки, а серця дорослих наповнювалися гордістю за талановитих дітей. VІІІ музичний фестиваль­конкурс молодих виконавців ім. Андрія Розумовського засвідчив, що це дійсно важлива подія у мистецькому житті нашого регіону, і відбулася вона на високому професійному рівні. З нетерпінням чекаємо на музичний фестиваль­конкурс молодих виконавців ім. Андрія Розумовського в Батурині наступного року!
Юлія ФУРСОВА, завідувач відділу
Палац гетьмана Кирила Розумовського.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^