» Квіткова душа
Інформація до новини
  • Переглядів: 38
  • Автор: admin
  • Дата: 1-11-2019, 08:17
1-11-2019, 08:17

Квіткова душа

У Бахмацькому районному історичному музеї імені Миколи Гнатовича Яременка відкрилася виставка «Квіткова душа» художниці І.М. Серги, на якій представлено 60 робіт. Більшість з них це тарілки з вітражним розписом, на яких зображено яскраві різноманітні квіти ­ ромашки, чорнобривці, маки, тюльпани, нарциси, півонія, яблуневий цвіт… Квіти зачаровують своєю красою, оригінальністю та чарівністю.
Квітковий живопис має своє коріння в Стародавній Греції. За словами Плінія Старшого, цей жанр живопису почався тоді, коли живописець Павсія намалював квіткову гірлянду, щоб справити враження на кохану Глікеру. В стародавньому світі панував квітковий живопис, хоча в основному він служив елементом декоративного оздоблення стін. Потім він перетворився на мистецтво, пов`язане з релігійними творами, оскільки квіти вважалися одними з найбільш крихких і прекрасних Божих дарів людству. Квітковим живописом переважно займаються жінки.
Ірина Миколаївна народилася на Тульщині. З дитинства багато малювала, ліпила, вирізувала. Квартира була схожа на майстерню “великого митця” ­ на підлозі можна було побачити олівці, фарби, пластилін, фрагменти паперу... У 7 класі наполягла, щоб батьки дозволили їй навчатися у школі мистецтв, яка знаходилася за 20 кілометрів у районному містечку Богородицьку.
Мати Ірини Миколаївни у глибині душі сподівалась, що доньку не приймуть та ще й документи привезли місяцем пізніше, але малюнки, які були при дівчинці, допомогли вступити не тільки до школи, але й відразу ­ у другий клас. А наступного року перевели до 4 класу. Школа знаходилася на території маєтку графа Бобринського, навколо якого був Регулярний парк, який був закладений Болотовим. Навколишня атмосфера старовини та краси зачаровувала та надихала майбутню художницю.
У 1983 році вступила до Брянського художнього училища, з 1987 року працювала викладачем в школі мистецтв в місті Карачеві. У 1992 році вийшла заміж і з чоловіком переїхали до України.
У 2002 році разом із директором Бахмацької школи № 2 Ганною Семенівною Рулою заснували художню студію «Дивосвіт» у с. Бахмачі.
Нині майстриня бере участь у різних виставках та ярмарках. У творчому доробку Ірини Миколаївни картини, матрьошки, яйця, ляльки­мотанки, люстерка з розписом, ікони. Роботи художниці зберігаються в приватних колекціях України та за кордоном.
Гра кольорів та настроїв від робіт Ірини Миколаївни зачаровує! Завітайте до музею, аби відчути справжню естетичну насолоду.
Наталія ШЕВЧЕНКО,
ст. науковий співробітник музею.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^