» Урожай практично зібраний. На часі актуальним є питання його зберігання
Інформація до новини
  • Переглядів: 56
  • Автор: admin
  • Дата: 1-11-2019, 08:24
1-11-2019, 08:24

Урожай практично зібраний. На часі актуальним є питання його зберігання

Останніми роками в аграрному виробництві району розширено частку пізніх сільськогосподарських культур. Наразі тривають другі зернові жнива на кукурудзяних ланах Бахмаччини. Середньорічний збір зернових культур сягає понад 300 тис. тонн, кукурудза ж займає майже 200 тис. тонн. Так, із загальнорайонної посівної площі зернової кукурудзи, яка становить 28,1 тис. га, в ТОВ «СП «Агродім» вирощено цю зернову культуру майже на 6 тис. га. Саме це господарство й відвідала голова райдержадміністрації Тетяна Неділько спільно з начальником відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимиром Лелюшком.
Директор сільгосппідприємства Олександр Ругаль детально ознайомив з діяльністю підприємства та роботою елеватора, який розташований у селі Бахмач 2. У сучасних умовах господарювання значна частина зерна потрапляє на елеватор прямо з поля, що значно розширює вимоги до технології і техніки очищення і сушіння. Надійна робота елеватора є запорукою якісного зберігання врожаю і реалізації його в подальшому за вигідними цінами. Зважаючи на це, більшість сільгосппідприємств здійснили заходи з оновлення власного сушильного та складського господарства. Комплексно та завбачливо до вимог сьогодення підійшли у веденні цього сегменту аграрного бізнесу й у ТОВ «СП «Агродім».
Так, елеватор ТОВ «СП «Агродім» ­ це реалізоване комплексне рішення від приймання зерна, його обробки, сушіння, зберігання в сертифікованих складах, а також відвантаження залізничним транспортом. Для цього тут мають власно збудовану колію та тепловоз. Річний обсяг товарної продукції елеватора складає близько 125 тис. тонн. Працюють дві сушарки німецького виробництва «Stella», які за поточної польової вологості кукурудзи в 24% мають пропускну здатність на рівні двох тис. тонн за добу. Потужність елеватора дозволяє приймати від інших виробників району та області щодоби 500­700 тонн кукурудзи. До діючих стаціонарних ємностей зберігання зернових, яка тут складає 76 тис. тонн, в цьому році буде додано об’єм в 14 тис. тонн шляхом розміщення зерна в мішках­рукавах, кожний з яких вміщує 200 тонн. У такий спосіб вже закладено близько 9 тис. тонн. Таке зберігання зерна має свої переваги. У замкнутому середовищі, яким є поліетиленовий рукав, у процесі дихання живих організмів поступово збільшується концентрація вуглекислого газу. В умовах низького вмісту кисню припиняють свою активність всі хвороботворні і шкідливі організми, тому зерно має можливість зберігатися довгий час без погіршення якості. Самі рукави, а їх довжина складає 60 м, виконані з п’яти шарів поліетилену, кожен з яких має свої певні властивості. Це необхідно для того, аби зерно своєю вагою не прорвало плівку, а також аби мішок розтягувався рівномірно.
Окремою перевагою, яка дає змогу задовольняти вимоги «Укрзалізниці» щодо оперативного завантаження вагонів, є власна під’їзна колія. Сформовані залізницею 54 спеціалізовані ешелони вагонів ­ зерновозів, які називають «маршрутами», ТОВ «СП «Агродім» завантажує у відведені часові терміни. Ця можливість дає ситуативну перевагу підприємству у використанні дефіцитного рухомого складу вагонів.
На території елеватора, що відповідає транспортній логістиці, працює комбікормовий цех. Він задовольняє потреби тваринницької галузі підприємств, які входять до групи компанії ТОВ «СП «Агродім», у відповідних кормах. Кормоцех устатковано технологічним обладнанням німецького виробництва, його годинна продуктивність складає 5 тонн.
Важливо, що діяльність елеватора ТОВ «СП «Агродім» забезпечує роботою 65 мешканців району та міста. Для працівників організовано підвіз, а також безкоштовне харчування. Господарство втілює в життя й інші соціальні проекти, що особливо актуально нині.
Тамара Силка.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^